CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Tuesday, December 31, 2013

Ja mis meil täna juhtus

Üldiselt me poisslastele tööriistu ei keela. Käsisaega on üpris raske endale ränki vigastusi tekitada, haamriga ka (pöidlaküüs kasvab tavaliselt tagasi). Akutrelli jaksab esialgu mingil määral kasutada ainult Jõugu Juht, ja siiani on ta kasutanud seda sihipäraselt. Tikk-, ketas- ja mootorsae jaoks on kõigil kolmel esialgu liiga vähe jõudu, nii et saemotoristi õigusteni läheb aega ja loodetavasti tuleb aja jooksul ka mõistust ja ettevaatlikkust.

Kirvepruukimine on selline kahe otsaga asi. Ühtpidi on väike oksakirves JJ-le paras tõsta ja on väga tore, kui laps suudab pliidipuid peenemaks lõhkuda. Teistpidi on kirves ikkagi kirves, terav ja lüüakse suure jõuga. Siiani on noormees kirvetöö puhul kõiki ohutusnõudeid järginud, nii et muretsemiseks pole põhjust olnud. Ohutusnõudeid eiranud on Unistaja, aga ka tema teab nüüdseks, et kirvega raiumisel lendavad puutükid tõepoolest suure hooga ja kirvemehe küünarnuki juures passimise keeld oli põhjendatud, mitte emmepoolne kiusamine*. Silm jäi pähe ja sinikas taandus.

Täna küsis JJ kirvest. Tal olevat vaja ühte puutükki raiuda. Mis iganes ehitusprojekt neil seekord käsil on, tore, kui poisid õues käepäraste vahenditega tegutsevad ja loovad. Tunnike hiljem tõi JJ kirve tagasi. Küsisin, kas kõik on korras ja käed-jalad küljes.

Jah, ütles JJ rõõmsalt, ma ainult korra lõin endale kirvega vastu jalga, aga need kummikud on nii tugevad, et midagi ei juhtunud ...

!!!!!!!!!!!!!!!!

Nüüd on Jõugu Juhil iseseisva kirvekasutamise keeld. Mõneks ajaks. Mees peab lihtsalt juures passima ja meelde tuletama, kuidas need ohutusnõuded kirvetöö puhul ikka on. Ma ei taha väga ette kujutada, mis oleks suvel lühikeste pükstega ja paljajalu juhtunud ...

Pool tundi pärast kirvetoomist arvas JJ, et ta enam ei mäleta, kuhu ja kuidas ta täpselt lõi. Ju siis ei olnud mats väga tugev.

Veretut aastavahetust teilegi!

_________
* Unistaja on laps, kes ei usu ühtegi tema isikliku elu ja turvalisuse tagamiseks määratud keeldu enne, kui saab valusa kogemuse. Mis ime läbi ta liiklusega seotud reeglid ära õppis, ei tea me siiamaani. Kõigi muude asjadega on lõputu keelamine ja meeldetuletamine tipnenud Unistaja enda tekitatud valu, pisarate ja sügava solvumisega - jälle oli neil õigus!

0 comments:

Post a Comment