CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, March 22, 2015

Kevadine koolivaheaeg

Koduõppelastel - meie omadel - traditsioonilises mõttes vaheaega ei ole. Hammustame haridust pigem väikeste tükkidena, aga enam-vähem aastaringselt. Seekord õnnestus siiski vaheaega ka pidada.

Esmaspäeval käisime täiesti juhuslikult botaanikaaias, kasvuhoonetes ja puha. Nautisime kilpkonnade jagamatut tähelepanu ja poisid said teada, mida koledat see "orchis" kreeka keeles tähendab. Orhideenäitus oli meestele pühendatud ... Isegi Jõugu Juht leidis lõpuks, et lahe oli, ja polnudki midagi hullu sellest, et kaubandusse ei saanud.

Kolmapäeval veetis Unistaja Sõbra pool seitse ja JJ teise Sõbra pool kuus tundi. Lillebrori Sõber oli ema ootamatu hõivatuse tõttu kahjuks lasteaias, muidu oleks ka Lillebror Sõbra pool käinud, ealistest iseärasustest tulenevalt küll vähem aega. Meie Mehega käisime poes ja lastevabalt restoranis. Huvitav, mida kindlamalt me otsustame pidada poodlemisvaba kuud, seda vähem see meil õnnestub. Vähemalt on sokke ja pükse tarvis iga ilmaga, no ja raamatuid ei ole kunagi liiga palju.

Laupäeval tabas lapsi ootamatu õnn. Koduõpe võib ära jääda mitmesuguste vääramatute jõudude tõttu nagu mõnus ilm, perepea soov väljasõidule minna või kadunud töövihik (juhtus Unistaja inimeseõpetuse töövihikuga, nüüd vuhime järgi teha, jõuluteema on juba läbitud). Vääramatute jõudude hulka kuuluvad ka naabrite lapselapsed. Kui need maale saadetakse, siis ei toimu ühtki muud tegevust - lõpuks ometi on omaküla sõbrad olemas! Mängiti õues, kuni külm hakkas, siis toas, siis jälle õues, seekord naabrite pool. Sai mütata heinapallides ja patsutada nende õigusjärgset omanikku, õunikut hobust. Ah jaa, metsas sai ka käia. Meie nimelt talvel-kevadel väga metsa ei tiku, võimalik karuline ja hundiline tegevus hirmutab, aga naabripere on kohe metsa ääres ja neil on paar penilooma, kes ilmselt kurjade elukate liginemisest teada annaksid.

Täna käisime kinos "Lammas Shauni" vaatamas. Filmitegijate detailitäpsus on vaimustav, isegi ämmelgas sarika peal oli sümpaatne.

Lapsed arvasid, et koolivaheaega võiks üks nädal veel olla. Ei saa midagi, homme minnakse, töövihikud kaenlas, Vanaema-Vanaisa juurde ja pärastlõunal huviringidesse. Ülehomme koduõpime vast jälle korralikult.

0 comments:

Post a Comment