CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, April 26, 2015

Tegin peenraid. Midagi muud juhtus ka.

Kui kevadisel ajal on ilm ilus, siis tuleb seda ära kasutada. Isegi siis, kui ilusa ilmaga kaasneb korralik torm.

Külvasin natuke rediseid ja spinatit, samuti kahe peenra jagu porgandeid. Jupp maad peenramaast on veel läbi kaevamata, aga et kaevata saaks, tuleb eelnevalt ära kolida seltskond varumaasikaid ... Need lähevad päris-maasikapeenardesse talvel otsasaanud taimede asemele. Meie aiast käis nimelt oktoobris üks ilma lumeta Suur Külm üle, ju see mõned nirumad maasikataimed ära võttis.

Istutasime ühe mirabelli, ühe pirni ja ühe ploomi. Nüüd tahaks veel külmakindlaid viinamarjataimi, siis on selleks aastaks viljapuuistutamisega ühel pool. 

Mees sai palka. Tundub, et kui natuke väljaminekuid hajutada, siis saab ebakorrapäraselt laekuvate summadega isegi elada. Muidugi, ebakorrapärasus on suhteline asi, me olime varem harjunud, et palk laekub üheksandal kuupäeval ja kõik. Nüüd laekub nädal-kaks pärast aktuaalse projektitöö lõppemist. Tellimustöid tegev meister - olgu puu-, raua- või tekstiilimeister - saab tasu ikka hoopis ebakorrapärasemalt ja sellise olukorraga me esialgu veel harjuda ei üritagi.

Jõugu Juht pidi kirjutama kevadeteemalise luuletuse. Suusõnal esitatud read olid paljutõotavad, oli rütmi, oli riimi. Paraku juhtus see, mis temaga ikka kipub juhtuma, nimelt, et suulisest heast tekstist jõuab paberile hale vari. Läks meelest ära, kurtis JJ. See laps vajab ilmselt diktofoni või ma ei tea ... Muude loovülesannetega on ka nii, arutleb hästi, räägib mõnusasti, aga kirja pannakse mannetu tekst, ilma saba ja sarvedeta. Ometi ei tohiks kogu jõud enam õigekirjamure peale raisku minna, JJ kirjutab üldiselt päris õigesti. Aitäh sellegi eest.

Unistaja kaotas mütsi. Kohe päris ära kaotas. Mina tegin avastuse, et kaubandusvõrgust pole mõistlikku kevadmütsi saada, ostsin siis mütsitoorikud - kaks tokki puuvillast lõnga. Homseks vast saab valmis. Veel käis Unistaja robootikavõistlusel. Õpetaja tegi küll Ahhaa ukse vahel suured silmad, et Unistaja polevat üldse meeskonnas ja mis, aga siis selgus, et keegi jäi tulemata ja Unistaja võeti siiski kampa. Suures andmekaitsetuhinas jättis õpetaja vanematele edastamata nimed, kes tegelikult meeskonda kuuluvad, aga Unistaja oli aru saanud, et tema muidugi on ... (Õpetaja kirjas oli selline lause: "Võistlustel osalevad lapsed teavad oma osalemisest (kokku 15 õpilast).")

Lillebror ... on peamiselt Lillebror. Noorim laps olla on üks igavene õnnetus, kogu aeg peab kellegi sõna kuulama ja ei saa mitte kellegi suhtes suur vend olla. Vähemalt sai täna üle pika aja kirikusse, seal on Lillebror oma ppk rühmas vanim ja muidu ka jätkub temast väiksemaid pudinaid küllalt.

Minul hakkas just natuke aega tagasi FB-st üht islamiteemalist sõnavõttu lugedes kurb. Miks peab olema nii, et õelus sünnitab õelust juurde? Mitte et ma hirmsasti neid kõrbevõitlejaid armastaksin, aga tahaks midagi teha, et nad ei oleks nii õudsed ... kunagi olid ju nemad ka väikesed armsad lapsed ja kusagil on neil emad. Ma oletan. Paraku saab igaüks vastutada ainult iseenda hea-olemise eest. Ma siis üritan.

0 comments:

Post a Comment