CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, April 5, 2015

Vaikne nädal

Peab märkima, et väga vaikselt see nädal siiski ei läinud. Õnneks vähemalt Suure Neljapäeva lõunaks olid lärmakamad tegevused möödas, kui tolmuimemist mitte arvestada - aga koristamine pidavat jällegi olema kannatusajal lubatud töö?

Kanga kudusin maha, varsti alustan uut.

Aias sain lõpuks alustada maakaevamist. Küll see on tore töö! Tomatitaimekesed on potis üles tulnud, ja kasvuhoones mõned rediselehed ka. Aprillist septembrini on minu meelest ööpäevas liiga vähe tunde ja minus endas liiga vähe jaksu, et kõike ära teha, mida teha tahaksin.

Lapsed olid suure osa nädalast vabaõppel. Peamiselt tegeleti filmikunstiga. Jõugu Juht ja Unistaja tegid legomehikeste ja omavalmistatud dekoratsioonide abil nukufilme. Kahjuks on nii, et umbes kaheksas film teemal "legomehike kõnnid ringi, kaigas käes, ja peksab teisele (zombit kehastavale) legomehikesele vastu pead" põhjustab lapsevanema poolt sarkastilisi vihjeid, et võiks ju ka midagi sisukamat toota, näiteks "Punamütsike" või "Muna" ... JJ arvas selle peale, et need teemad on juba ära tehtud, aga maailmas pole kunagi küllalt legomehikeste ja zombide võitlust kujutavaid filme. Nojah, tuleb olla tänulik, et erinevalt pühapäevakoolis ja tööõpetuse tunnis produtseeritavatest erinevatest pabermaterjalidest plönnidest* ei ole legomehikeste-film erikujuline ja seda ei pea kusagil ladustama.

Samuti kuulus filmikunsti teema alla taastutvumine "Sõrmuste Isandaga". Reedel kaks esimest osa jutti, laupäeva öösel vastu pühapäeva kolmas osa. Üks saksa taevakanal näitas. Tore on, et poisid hilisõhtusele ülevalolemisele nii hästi vastu peavad, aga ega see muidugi tervislik ega mõistlik ei ole. Noh, mõnikord harva võib.

Minul õnnestus saada taas kontakt ühe ammuse tuttavaga, see oli tore.

Mees sai jälle kollituspakkumise Lähedalasuvas Väikelinnas, aga meil ei ole veel kinnitust, kas Mehe poolt organiseeritud ajad ka kollituse tellijale sobivad. Meile sobiks küll.

Lillebrori eest hoidsime salajas ühe sünnipäevakutse. Kutsuja oli küll Lillebrori ppk rühmakaaslane, heast perekonnast ja puha, aga Lillebror on viimasel ajal nii kohutav vinguviiul, et mul on tõsine kahtlus, kas tal mitte jälle sala-kõrvapõletik ei ole - ja pealegi ei tundunud turvaline Lillebrori mängutuppa rabelema saata. See ainus kord, mil Lillebror on ärkvel olles olnud näost kriitvalge tumekollaste silmaalustega, ja õhku ahmides haledalt kurtnud, et rinnus nii hirmsasti valutab, juhtus vahetult pärast üht suuremate poiste lasteaias peetud madistamisega pidu. Tema kardioloog imestab igal kohtumisel, kuidas Lillebroril üldse minestamishoogusid ei ole, aga rabeleda ei luba ikkagi. Muidugi sai Lillebror selle peale täna teise sünnipäevakutse, teises mängutoas. No me vaatame seda asja.

Ülestõusmispüha puhul käisime kirikus pidulikumalt riides, triiksärgid ja puha, ja sõime kodus prantsusepärast kana. Piduriietega oli seekord küll nii, et ppk õpetajad olid korraldanud munajahi ja muid tegevusi õues - aga kui munajaht näeb igati tore välja, ma ei tea, Portugalis või Texases, kus ülestõusmispühade puhul ongi alati ilus ilm, siis Eestis peab arvestama võimalusega, et ilm on veel halvem kui tänane. Igatahes paluti lapsed külma- ja mudakindlatesse riietesse panna. Meie poisid oma valgete pükstega olid kogu kartulivõtu- ja spordiseltskonna sees nagu valged varesed, aga vist mitte keegi kõhuli ei kukkunud ja õnneks polnud ka ilm nii mudane, nagu ilmateade lubas. Pärast ütles üks ema, kelle tütreke ühena vähestest väikestest tüdrukutest vähemalt kirikuhoones sees kartulivõtuvormi ei kandnud, et tema meelest võiks ka lapsed pidupäeva puhul pidulikult riides olla.

Igatahes võib tänase päeva puhul kindlalt öelda:
Jeesus Kristus on üles tõusnud!


_________
*teate, ma pole siiani aru saanud, mis asi see oli, mille Unistaja mulle eelmisel emadepäeval Õpetaja mahitusel valmistas. Igatahes on see kohutavalt ruumiline, täiesti kasutu - kuivõrd kasutusjuhendit ei antud -  ja seda peab alles hoidma. Tunnen juba ette rõõmu selle aasta emadepäevast, mil ükski lapsuke ei ole ei koolis ega lasteaias ja loodetavasti mulle mingit ebapraktilist kinki ei tee, Mees hoopis juhendab mingi koogi valmistamist, ja kooki saab ju ometi sihipäraselt kasutada!

0 comments:

Post a Comment