CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Wednesday, May 6, 2015

Guljaši moodi asi

Juba teist korda sel nädalal läksin poodi ilma nimekirjata. Hullem veel, mul puudus ka igasugune ettekujutus, mida peaks õhtuks süüa tegema. Tulemus ei olnud just kõige säästlikum, aga maitses päris hea.

Konsumis müüdi maitsestatud karbonaadi, kilohind 2.99. Need kilesse sulatatud lihatükid näevad välja koledad, aga kui kile ümber ära võtta, vere moodi vedelik minema pesta ja liha kuivaks patsutada, on välimus üsna kena. Veel ostsin 500-grammise tomatipasta, paar peotäit lahtisi šampinjone ja paki sügavkülma-friikartuleid. Vahel harva võib. Muu vajalik kraam oli kodus olemas.

Kodus tükeldas Mees lihakäntsaka paarisentimeetrise küljepikkusega kuubikuteks, läbikasvanud ja peki moodi osa eraldas kasside tarbeks. Kuumutasin potis õli, panin potti umbes 600 grammi lihatükke, praadisin liha pruuniks. Lisasin kaks suurt sibulat (tükelda oma soovi järgi), paar küüslauguküünt ja natuke sellerit. Pruunistasin natuke neid ka, siis kallasin kõige otsa tomatipasta ja natuke vett. Siis lisasin ühe tükeldatud paprika, panin kaane peale ja jätsin podisema. Mees pani friikartulid ahju. Tuli meelde maitsestada. Õnneks proovisin enne liha küpsust hambaga, selgus, et maitsestatud liha on peamiselt soolane. Jätsin soola lisamata, aga lisasin pipart, oreganot, cayenne'i pipart, suhkrut ja sortsu veiniäädikat. Oleks võinud veel loorberit ja/või tšillit panna, aga mul läks loorber meelest ära ja tšillit meie Lillebroriga väga ei armasta. Viimasena panin potti tükeldatud seened.

Sündis süüa küll. Ülejäänud lihatükid pistsin sügavkülma ja tarvitan kunagi edaspidi supi sees - poisid ei ole veel nii suured, et me kilo liha korraga ära sööksime.

Homme igatahes pakutakse kanapuljongi-aedviljasuppi kodusest puljongist ja minu elu esimest napoleonikooki, kui ma vähegi viitsin sellega mässata.

0 comments:

Post a Comment