CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, June 7, 2015

Koolivaheaeg on edukalt alanud

Lapsed sel nädalal enam koolimajas ei käinud. Mina imbusin pärast algklasside aktust ukse vahelt nii kolmandasse tseesse kui teise beesse, tegin häbelikku nägu ja korjasin kummastki klassist tunnistuse.  Neid tuleks nüüd kuidagi kuskil mapi vahel säilitada, igaks juhuks, äkki läheb tulevikus vaja.

Olevik on niisugune, et ootamatult on meid taas tabanud püksikriis, seekord lühikeste pükste osas. Kui siiani kandsid suuremad poisid aastas läbi 10+n püksipõlve ja seega oli suviti lühikesi pükse kuhjaga, siis nüüd ei kuluta Jõugu Juht enam üldse pükse läbi ja Unistaja ka peaaegu enam mitte. Tuleb minna tuttavaid teise ringi poode revideerima, sest uute pükstega kipub olema nii, et mida koledam, seda kallim ... ilusad on vist juba viimseni ära ostetud, teadlikumate lapsevanemate poolt.

Endiselt soovin ma, et meil oleks majahaldjas, kes muru niidaks. Muude töödega saab nagu tasapisi juba järje peale.

Tänu jahedale kevadele on mul õnnestunud kasvatada seltskond täiuslikke rediseid. Oleks ma ainult teadnud, et nad seekord head kasvavad, oleks kohe mitu peenart täis külvanud. Ei teadnud. :(

Mees ostis esmaspäeval Unistajale uue jalgratta. Või tähendab, kellelegi väikeseks jäänud ratta. Minu lapsepõlvest pärineval "Školnikul", millega Unistaja siiani sõitis, olid puruks mõlemad rehvid ja lenkstang usina kasutamise tagajärjel viltu, Mees arvas, et ta praegu ei viitsi parandama hakata. Kuna "uuel" jalgrattal on käigud ja käsipidurid, on see muidugi kõigile poistele väga põnev. Unistaja saab vahel ise ka sõita.

JJ röövik tegi endale kookoni ja me sattusime just õigel ajal seda märkama. Lapsed ei olnudki varem näinud, kuidas röövik kookonit koob. Nüüd tuleb ainult oodata, milline liblikas välja tuleb.

Eile käisime üritusel, mida ilmselt saab kirjeldada kui "võõruspidu lastega". Meie lapsed käitusid täpselt ootuspäraselt - JJ tegeles kohaliku titega, Unistaja okupeeris võõrustajate suurema lapse arvutit ja Lillebror kihutas oma Parima Sõbra seltsis ringi. Selgus, et ka 50-ruutmeetrises korteris, mis on täis väga erinevas vanuses inimesi, saab joosta ja ennast higiseks ajada. Igaks juhuks käis kogu peoseltskond ka kohalikul mänguväljakul, kus lapsed JJ kui vanima eestvedamisel lisandusid kohalike teismeliste jalgpallimängu. Mnjah, 15-aastased kutid mängivad jalgpalli ja siis tuleb kamp põnne "ka mängima" ... JJ mängis muidugi päriselt, tema ei vudinud suurtel poistel jalgade vahelt läbi. Koduteel kohtasime üht hämmeldunud rebast ja Prisma kassas üht "emme (endist) koolitüdrukut" - kena noor inimene oli otsustanud koolivaheajal tööl käia. Loodetavasti jääb tal aega ka suve sihipärasemaks kasutamiseks.

0 comments:

Post a Comment