CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Thursday, June 11, 2015

Lihtsalt viis minutit tänasest päevast

Olin parajasti teel punktist A punkti B põiganud sisse poodi. Hapukoor, üks kana, sibulad ... Kassas kaarti piiksutades tundsin tugevat liisunud alkoholi lehka. Poes seda ikka vahel juhtub, et keegi haiseb. Minu selja taha tekkis pisike tüdruk, kõige rohkem seitsmeaastane. Kammimata. Riided seljas ... noh, võib-olla ta valis ise. Plekid võisid olla ju mänguväljakul juhtunud. Aga alkoholilehk eritus mehest, kes oli tüdrukukesega kaasas. Noor - ma usun, et noorem kui Mees -, aga loppis näo ja sellise paksu näonahaga, nagu alkohoolikutel ja eluaegsetel akneohvritel kipub tekkima. Ladus kassalindile kaks kaheliitrist õllepudelit, suitsupaki ja kõige väiksema ja odavama kommipaki.

Mul ei ole midagi selle vastu, et lapsele ostetakse imetilluke pakk komme. Oleme meiegi niimoodi ostnud - laps saab oma kommirõõmu kätte, aga magusatarbimine püsib mõistlikuna. Ma võin mõista, et tulemas on saunaõhtu ja kuna seitse sõpra tulevad külla, ostetakse õlut kohe suures pudelis, et igaühele klaasi valada (kuigi see pole realistlik, minu teada joob saunas iga mees oma väikesest pudelist). Või oli suitsuhimuline semu jala kipsi kukkunud ... aga vaat see üle pea lööv alkoholilehk lõi olukorrale väga ühemõttelise templi peale. Kurb ja paha oli. Väikese tüdruku pärast ... ja noore mehe pudelisse uputatud elu pärast.

Õnneks märkasin autot parklast välja manööverdades üht kangesti tuttavat lehvivat lakka sinise tõukeratta seljas. Jõugu Juht tuli linnalaagrist (mis talle, Jumal tänatud, väga meeldib) ja oli teel Sõbra poole. Kolm minutit ühist sõitu - sest JJ tuli autosse tahenema ja muljetama - tõid mind meie väikesesse turvalisse maailma tagasi.

Ühel päeval hakkab ka JJ alkohoolikulehka ära tundma. Paratamatult, sest Vanaema ja Vanaisa kodu lähedal on alkohoolikuid kohe palju, lähimates poodides ka. Aga mitte kunagi ei saa ta seda tundma meie kodus, ja see on hea. Tahtsin kirjutada "oma kodus", aga siis tuli kole mõte, et mõnikord teevad noored inimesed valesid valikuid ja kes teab, kellega JJ ühel päeval kodu jagab või mida seal ette võtab. Loodame igatahes parimat.

0 comments:

Post a Comment