CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, June 14, 2015

Sirelid õitsesid ära

Igavesed häbematud sellised. Vähemalt on hakanud õitsema Moosese põõsas ja üks vapper iiris - ma ei jõua kunagi iiriste hooldamiseni, häbi mulle. Jasmiinid vihjavad, et varsti õitsevad nemad ka.

Peenardel olen täheldanud haleda olemisega porgandi- ja peedipealseid. Tegelikult on peaaegu kõik külvatud taimed üles tulnud, välja arvatud pastinaak - aga sellel läks eelmisel korral ka kaks kuud aega, lõpuks tuvastasin pastinaagitaimed kenasti reas seismise järgi, mitmekesine ja rikkalik umbrohi nende ümber kasvas täiesti rivitult.

Jõugu Juht veetis suurema osa nädalast keskkonnateemalises, inglisekeelses linnalaagris. Talle meeldis see väga. Sai kaks uut sõpra ja kohtas täiesti planeerimatult üht huviringisõpra ja endist pinginaabrit. Kõigil oli kohtumise üle hea meel. Minul on ka hea meel, et lapsel oli tore ja teda ei pööratudki taimetoitlaseks (mul on aeg-ajalt veidrad hirmud).

Unistaja käis Sõbral külas, see oli tore. Tore ei olnud ühel teisel päeval, kui ta Vanaisa hoole all olles poest tulles sisse ei saanud ja ukse taga jupp aega nuttis, kuni Lillebror kellahelinat kuulis ... Vanaisa nimelt ei kuule enam suurt midagi. Lukke parandada oskab ta sellegipoolest ja juba järgmisel päeval oli jälle võimalik võtit ka väljastpoolt keerata.

Lillebror sai teada, et tema kõrvad on šundivabad, minevasuvine on ise ära kukkunud, ja herilaseallergiat temal pole. Halleluuja. Mulle tõepoolest piisab kahest putuka-allergikust majas.

Kuna Vanaema on pikemat aega kurtnud, et tal on lastest liiga vähe pilte, sai ta sünnipäevaks digitaalse pildiraami koos valitud seltskonna digipiltidega. Ta küll lubas, et ei julge seda üksi tööle panna, aga meie lahkudes vajutas juba õnnelikult sisse-väljalülitamisnuppu. No ta lubas kunagi ka puldiga telekast eemale hoida ...

Mees sai teada, et ta on pastori palvevastus. Nimelt on meie kirikus mingi udupeen heli- ja projektorisüsteem, mis vajab teenistuse ajal vähemalt kaht asjatundjat nuppe vajutama. Mees on aeg-ajalt vastutav laulusõnade ja muu vajaliku seinaletekitamise eest. Täna polnud tema päev, aga me jõudsime varem kirikusse ja pastor tervitas teda uksel sõnadega: "Kas sina oled minu palvevastus?" Kes iganes pidi täna projektoris olema, oli ilmselt teada andnud, et ta täna ikka ei saa, ja kuna suveajal on inimesi üldse pühapäeviti vähem, jõudis pastor juba murelikuna kõrgemalt poolt projektoriabi paluda. Mulle sobib olla palvevastuse naine. :)

Lisaks eelmises lõigus mainitud staatusele taotlen ma ka töökangelase staatust. Kudusin kolmapäeval 8 meetrit kaltsuvaipu, sest kangas ei tahtnud ega tahtnud otsa lõppeda. Lõpuks ikka lõppes ja profülaktika mõttes sissevõetud ibuprofeen säästis mind järgmisel päeval ka suuremast lihasevalust.

Ühiselt nägime magavat ilvest ja täiesti vaba oravat. Karu askeldas ka oma puuris, aga põhjapõder nägi hale välja. Tšintšilja heitis meile põlastava pilgu, aga faasanid tundusid päris sõbralikud. Paraku ei küüni Kodulähedane Loomapark kuidagi talvel nähtud päris pingude ja tõsisest sportlasest giboniga loomaaia tasemele. Sellegipoolest oli tore.

Veel tehti meile paar kingitust. Aitäh, aga ... mille eest? Ülelombitädi Hildi kingituse vahetasid poisid juba Legodeks, tundmatu singiannetaja kingitusest saab homme hernesuppi ja lutsumaja perenaise kingitust kasutan ühes uue nädala magustoidus. Eks me püüame heade inimeste hoolitsuse väärilised olla, mis meil muud üle jääb.


0 comments:

Post a Comment