CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Friday, July 3, 2015

Mida teevad lapsevanemad, kui lapsed on kodust ära?

Üks mu tuttav arvas, et saavad veeta palju omavahelolemise-aega. Einoh jah, eks seda nüüd kah ... kumbki oma arvutis, näiteks.

Veel magavad lastetud lapsevanemad hommikuti väga kaua. Ei keeda grammigi putru! Ei tee tegelikult peaaegu üldse süüa, elavad võileibadest, hapukurkidest ja maasikatest. Jäätist ei pea üldse salaja sööma, võib avalikult.

Avalikult võib ka televiisorit vaadata. Mees nautis esimesel õhtul kohe mitu tundi "Simpsoneid", mida mina laste nähes vaadata ei luba.

Mina nautisin aiatöid. Ilma päevaplaanita! Lihtsalt läksin ja tegin ja ei pidanud pooleli jätma, sest õhtusööki on vaja kohe tegema hakata. Nüüd on peenrad rohitud ja peaaegu kogu niidetav hein niidetud.

Muidugi õlitasid lastetud lapsevanemad põrandat, mööbeldasid ja kolisid klaverit, kuna seda oli vaja kolida. Seda viimast tegime sõprade abil - aitäh. Meil on kord juba selline pastor, kes kolib edukalt nii kogudusi kui koguduseliikmete klavereid. Tuulekoja põrand raksus küll kurjakuulutavalt, aga eks me saadame lähipäevil mõne lapse põranda alla vaatama, kas seal on mingeid pragusid näha (laps mahub paremini). Pealtpoolt ei paistnud midagi põnevat.

Veel pidid lastetud lapsevanemad pidama täiesti lastevaba õhtusööki sellesama klaverikolimise lisandina, aga pastoriperel oli siiski kaasas üks laps, see Lillebrori aastakäigust. Olime kõik väga hämmeldunud, kui vaikne ja rahulik võib olla väike tüdruk, kui ta on üksi. Loomulikus olukorras oleks meil olnud kahe pere peale kuus last (kaks kuueaastast, kaks kaheksa-aastast ja kaks kümneaastast - meil poisid, neil tüdrukud) ja kisa taevani. Mitte pahatahtlikku kisa, kaks kümneaastast lihtsalt eelistavad lärmakaid jooksumänge ja tõmbavad teised kaasa. Neiu M. lippas vaikselt õues, korjas lilli ja umbrohtu, näppis kasse ja toimetas lastetoas Legodega. Ei mingit probleemi ja pange tähele, mitte ühtegi muhku!

Kas lastetud lapsevanemad tunnevad lastest puudust? Um ... Eks iga asi tuleks siis ära lõpetada, kui kõige toredam on, eks ole. Kui nad mitu nädalat ära oleks, siis läheks küll haledaks, jah. 

0 comments:

Post a Comment