CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Friday, August 14, 2015

Me käisime vahepeal korraks ära

Jalgade trampimine ja mõtisklemine viisid sinnamaani, et käisime vahepeal ära. Ikka Saksamaal. Vahepeal saabus küll ka Eestisse suvi, aga kesse teadis?

Mõningad asjad juhtusid esmakordselt, näiteks nägi Lillebror enda väitel elus esimest korda jaanalindu - selles pisikeses loomaaias, mis asub siitpoolt minnes Leedus Via Baltica 19. kilomeetril. Minul juhtus esimest korda elus tõeline KEVIN!!!! moment. Tõsi, kõik lapsed, Pingu, minu kudumistöö, unejuturaamat ja mõningane proviant olid kaasas. Lasteriiete kotid saime koju jõudes ilusasti voodi alt kätte. Õnneks müüakse ka mujal maailmas T-särke, kampsuni-ilma polnudki ja käsilastega pidžaamad ma kavatsesin poistele niiehknii osta. Mees sõitis elus esimest ja loodetavasti viimast korda kiirteel vastassuunas. Kui õues on 36 kraadi kuuma, vett ega toitu kaasas pole - sestmepidimekahekümneminutipärastpoodiminema - ja raadiost öeldakse, et see ummik võib kesta hiliste öötundideni, siis tuleb leida põgenemistee. Jõugu Juht ja Unistaja said esimest korda elus kõigest aru, kui saksakeelsete eakaaslastega mängisid, suutsid ka ennast hästi väljendada.

Veel tuvastasime, et Kummerowi järv, mida koolis õpetati, on mudase ja kivise põhjaga, et Hamelni linn on turistidele suurepärane paik, ja et Magdeburgi külje all on armas kodune jäätisekohvik. Nägime, kuidas esines žonglöör ja muidu tsirkusetegija Arne Feuerschlund, kelle käpiklohe ei tahtnud tuld pursata, häbenes teine. Sattusime puhtjuhuslikult vaatama rotimuusikali "Rats". Sõime vähemalt 50 euro eest jäätist - ei, mitte kõike selles viidatud kohvikus! Ikka natuke hajutatult. Ostsime raamatuid. Käisime soolamuuseumis ja Bückeburgi lossis. Otsisime dinosauruste jälgi ja eksisime natuke ära ka, sest Mehe tahvelarvuti navigatsioonisüsteem Tobe Wullie armastab jalakäijate tsoone ja nurgataguseid põiktänavaid. Vähemalt Varssavist oskas ta läbi minna, aitäh sellegi eest.

 Läänemere sealpoolne ots oli külm. 


Minu varba juures on üks saurusejälg, Lillebror seisab teises. Aga neid oli seal vanas kivimurrus veel palju, dinod olid tammunud risti ja põiki.Mees filmis rotimuusikali natuke oma telefoniga. Pildi kvaliteet on loodetavasti piisavalt halb, et mitte häirida piraatvideote pärast muretsejaid, aga mingi mulje vast tekib.

Edit järgmisel päeval. Hm, palun vabandust, tundub, et üleslaadimise järel kenasti mänginud video otsustas siiski mitte töötada. Nüüd läheb üles teine katse, teise brauseri abil.

0 comments:

Post a Comment