CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, October 25, 2015

Kesine koolivaheaeg

Mida muud öelda vaheajanädala kohta, kui ilm on kas liiga külm või liiga märg, sõbrad kas haiged või kuskil ära ja lõpuks jääd ka ise haigeks?

Haigeks on siiani jäänud küll ainult Unistaja, aga hetkel piisavalt, et ma homme helistan igaks juhuks perearstile, võib-olla on vaja laps ette näidata.

Mulle on sügisene koolivaheaeg alati kuidagi mõttetu tundunud, just meie tavalise oktoobri-ilma pärast. Et kooliskäivad lapsed nädala jagu normaalselt välja magada saavad, on muidugi tore. Räägitakse, et mõned pered käivad vaheajal ka reisil - noh, me pole ilmaski lastega sügisvaheajal kuhugi saanud, alati on keegi haige või on rahaline seis olematu või ... aga eks see on meie isiklik probleem.

Tegelikult käisid meil nädala alguses taas sohvasurfarid. Taas soomlased, aga seekord oli neid kaks. Kenad tagasihoidlikud noored inimesed. Loodetavasti neile ka sobis.

Veel osalesin mina tuleohutuskoolitusel, kus sain teada, kuidas avada ust, mille taga võib olla, aga võib ka mitte olla tulekahju. Lugesin raamatuid. Tekitasin endale "aju" ehk suure kaustiku, kuhu päevhaaval söök, erilised koduõppeasjad ja vajalikud mitterutiinsed majapidamistööd sisse kanda. Esialgu toimib, külmkapp sai puhtaks ja vaibapesemine seisis kah meeles. Tänu kirjapandud plaanidele oleme tekitanud ka kuhjakese jagu kunstitöid.

Mees käis Lähedalasuvas Väikelinnas kollitamas. Üsna harjumatu on tulla koju nii, et Mees on juba kohal - mina käin lastega Linnas ja trenniaegade tõttu saabume mitmel argipäeval üle mõistuse hilja, aga Mees tuleb teise autoga teisest suunast ja palju mõistlikumal kellaajal.

Lapsed vaatasid filme "Tagasi tulevikku" ja "Tagasi tulevikku II". Meeldis. Muidu ei erine koduõppelapse koolivaheaeg suurt koduõppelapsed koolinädalast, natukehaaval toimub ikkagi õppetöö - eriti sellepärast, et tuleval nädalal tuleb minna Kooli üht-teist vastama.

Tarmukas ronija taim kiivi, mis pole ammu blogitähelepanu saanud, on vist avastanud, et tal on sügis, vähemalt poetab ta usinasti lehti. Lehepoetamine ei tundu sõltuvat kastmisest. Olen natuke nõutu, kas kiivi tahab tõesti talveks jahedamasse ruumi kolida ja kui, siis kuskohast ma talle selle ruumi võtan?

Kassid on seoses külmade ilmade saabumisega otsustanud kolida magama meie voodisse. Peaaegu igal ööl sel nädalal on kas meie peal või jalutsis olnud pisike, nurruv raskus. Mulle sobib.

Loomadest veel niipalju, et eile möödus meie väravast üks tugevalt lonkav kährikkoer - sest pesukaru eesti metsas ju ometi ei ela? -, lapsed olevat ühel päeval pidanud higileajavat võitlust kapsaussiga ja punane Findus tundub olevat täiesti välja koolitatud - kui ta saabub, jääb ta ootava njauga eesukse juurde ja võtab rahulolevalt vastu pakutava toidu, tuppa enam ei tüki.

Uuel nädalal käiakse koolis vastamas, peetakse Mehe sünnipäeva nii omakeskis kui külalistega, ja loodetavasti saab mul valmis Weasley kampsun Jõugu Juhile.

0 comments:

Post a Comment