CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Wednesday, December 23, 2015

Oh sa õnnistav, oh sa rõõmustav, vaesel väiksel emmel on kõrini ...

Kui ma olin palju noorem ja väga palju rumalam, olin mõnda aega lapsehoidja väiksele saksa tüdrukule, kelle nimi oli Charlotte. Tema temperamentsel emal oli kombeks advendiajal autos jõululaule laulda, aga nende vahele väljendas ta valjusti ja ägedalt oma arvamust liiklusest. Nii juhtus, et ühel päeval piiksus kaheaastane Charlotte tagaistmelt: "O du fröhliche, o du selige, die arme kleine Mama hat die Nase voll ..." (tõlge pealkirjas)

Mul on ka kõrini. Laupäeva õhtul unustasin tableti võtta. Ühe pooliku, haleda tabletikese. Pühapäeval võtsin ilusti edasi, aga õnnetus oli juba juhtunud. Kolmiknärv annab endast mitmendat päeva aktiivselt teada ja ravimi kõrvalnähud on täpselt need, mis päris alguses. Noh, muidugi on lootus, et nii kolmiknärv kui kõrvalnähud rahunevad taas maha, aga oeh ... Õnneks on nii valud kui kõrvalnähud natuke tagasihoidlikumad kui kolme nädala eest, aga ikkagi ... tüütus.

Ja Tahma-Tooma võite sel aastal küll meie ukse taha tuua. Uksest sisse ärge parem proovigegi tulla, ma lohisen teil karjudes ja hädaldades sääre küljes, mitte keegi ei pea kogema võõrast kõntsa. Mul on küll väike lootus, et mehed äkki homme hommikupoole natukene koristavad, aga iial ei tea, mis tegelikult juhtuma hakkab, äkki nad ei viitsi.

Vähemalt laiutab külmikus Noor Poola Hani, suurem osa jõulutoitu ("Kas see siis sööb ka?" küsis Muumitroll imestunult) on täitsa valmimise ajakava tasemel planeeritud ja toorained valmis ostetud, Unistaja valge kirikukampsun on puhas ja taheneb restil, ja kingitused on kah pakitud. Viimaste osas loodame, et sel aastal ei lahku üdini tige Lillebror solvunult kuuse alt, sest on "nii nõmedad jõulud, nii vähe kingitusi!" nagu eelmisel aastal. Kuigi ilmselt tuleb mõningast klaarimist Vanaema ja Vanaisa juures, miks Unistaja sai Lego ja Lillebror linnuraamatu ... Lähtusime laste tellimustest, eks ole. Omatahtsi ostaks Vanaema Maximast mingid autod või veel hullem, nunnude piltidega raamatu. Eelmisel aastal saadud nunnut raamatut pole Lillebror kordagi kätte võtnud, sest raamatus tegutseb mitte pingviin, vaid hiireke, ja mürtsu ja kärtsu pole ka ... Ainult Mees võtku mind oma päris kingituse kättesaamiseks poodi kaasa, mina tehnikavidinaid osta ei oska.

Lund õnneks-kahjuks pole. Tulevad mustad jõulud. Millised olid jõulud 2008. aastal, kui on tehtud see pilt mustast Mimist, ei mäleta. Aga mustad kassid toovad teatavasti õnne, nii et palju õnnelikke jõule kõigile Truudele Blogilugejatele ja juhuslikele siiasattujatele!

0 comments:

Post a Comment