CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Thursday, February 25, 2016

Kuidas Lillebror oleks peaaegu Eliitkooli katsetele läinud

Lillebror on üks märkimisväärselt terane tegelane. Suhtleb ka täitsa vabalt, eelistatavalt kogu aeg. Tema Eelkooliõpetaja ilmutab endiselt aeg-ajalt hämmeldust, miks Lillebror üldse eelkoolis käib - ta ju oskab kõike, suhtlemisega probleemi ei ole, saab teistega läbi ja üldse ...! Eks ma siis muudkui selgitan, et vaata, kaks ainult natuke vanemat venda, Lillebror rakendab oma head vaatlus- ja kuulamisoskust ja nii see silmaring tuleb.

Igatahes mõtlesime me mingil hetkel, et teeks nalja, viiks Lillebrori Eliitkooli katsetele. Ühtpidi tahtsime teada, kuidas Lillebror hakkama saab ja kui üle me ta siis õpetanud oleme (kui vastu võetakse, siis oleme vägagi üle õpetanud). Teistpidi oli minul professionaalne huvi ja uudishimu, mis imeasja seal lastelt siis küsitakse, et mõned inimesed pidavat oma lapsi lausa mitu kuud ette treenima ...

Vaagisime seda asja mitut pidi. Üleeile oli viimane päev laps katsetele kirja panna. Ei pannud.

Esiteks oli Lillebror ise selle ettevõtmise vastu. Moosisime küll, et lähme vaatame, missugune see BL kool on, äkki on tore ... "Ei!" ütles Lillebror väga otsusekindalt.

Teiseks ei paneks me Lillebrori mitte mingil juhul sinna kooli. Varasemale sellele-ja-tollele kogemusele toetudes ... ei ole meie pere tüüpi kool. Ilmselt ei pane me Lillebrori üldse esialgu kooli, jääme koduõppele. Ma ei kujuta ette, mida Eliitkooli rahvas selle peale ütleks, et laps on füüsiliselt Eestis olemas ja neile sisse saanud, aga tahab kodus metsas jalutada ja kollektiivist irduda?

Kolmandaks oleks see lihtsalt tobe - viia laps vastu tema tahtmist katsetele kooli, kuhu ei Mees ega mina teda panna ei taha? Ainult sellepärast, et mamma - proua psihholoog - tahab katsetel kasutatavaid ülesandeid näha? Mh, ju ma saaks neid näha ka mõnel muul moel. Kui mitte neid endid, siis mõnd analoogi, ma niiehknii ei õpi pähe.

Neljandaks ... meile ei sobi ajaliselt. Kogu see võistluste ja sünnipäevatamise värk eelmisel nädalavahetusel väsitas parasjagu ära. Järgmisel nädalavahetusel toimub Pidu, sest seesama Lillebror saab seitsmeseks. Kui me peaksime Lillebrori laupäeval Eliitkooli katsetele viima, millal ma siis pesu triigin ja niisama rahumeelselt olemas olen? Laupäeva ennelõuna sobib nimelt pesutriikimiseks üldse kõige paremini. Natukehaaval tuleb hakata Peo vastu valmistuma ka. Ega siis iga päev ei saa üks noor mees seitsmeaastaseks.

Nii jäigi. Usume Lillebrori terasusse niisamagi, ilma, et seda peaks meile keegi tõestama.

0 comments:

Post a Comment