CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Wednesday, April 13, 2016

Ja kuidas me praegu koduõpime

Kooliaasta kihutab üsna kiiresti lõpu poole. Unistajal seisavad ees tasemetööd, nii Unistajal kui Jõugu Juhil vastamised. Ainult Lillebrori ei pea kuhugi ette näitama.

Pärast hommikuputru läheb Unistaja arvuti taha ja tegutseb keskkonnas https://www.10monkeys.com/ee/ . Talle meeldib see väga. Mulle meeldis kuni tänaseni ka, aga pool tundi tagasi avastasin, et Unistaja on lihtsamaid ülesandeid teinud mitu korda ja raskemad, kus mõtlema peab, jätnud täiesti tegemata. Ikka jälle unustan ma, et autistlikku last tuleb kontrollida, kontrollida ja kontrollida ... Unistaja vaenemees ei olnud - taas - üldse aru saanud, et ta peaks raskemaid ülesandeid ka tegema.

Kuni Unistaja lõbutseb matemaatikaga tegeleb, loeb Lillebror paar lehekülge muumiraamatust "Ohtlik jaanipäev". Päris ilusti loeb, ainult lausete lõpp-punkte peame veel harjutama.

Jõugu Juht tegeleb samal ajal matemaatikaga. Vahepeal tegutses ta Lillebrori lugemise ajal peamisel loodusõpetuse kallal, aga seal oleme jõudnud eakohatusse punkti (mul pole mitte midagi suguelundite õpetamise vastu, aga töövihikus reklaamitakse seletatakse ka kondoomi olemust ja seda pole õigesti kasvatatud 11-aastasel baptistilapsukesel veel tarvis ... kui Jumal väga õnnistab*, siis pole isiklikus elus kunagi tarvis) ja ma pole suutnud välja mõelda, kuidas seda kõike 11-aastasele seletada. Meie silma all ta igatahes minestab rõhutatult mõtte peale, et kaks eri soost inimest võiksid üksteist ilma riieteta näha ... Muide, mina selles vanuses põgenesin teleka eest, kui filmides musitati, ja ma olingi siiralt häiritud, nii et pole põhjust kahtlustada, et JJ täielikult teeskleb, ju ihulise läheduse teema tekitabki temas eakohast ebamugavust.

Kui Lillebror loetud saab, on tavaliselt ka Unistaja valmis. Siis tulevad JJ ja Unistaja kordamööda võõrkeeltega. Läheb hästi, aga muidugi on palju valesti meeldejäänud asju ja ebakindlust. Unistajal on inglise keele töövihik läbi, loodan ta tuleval või ületuleval nädalal vastama viia - siis hakkame inglise keeles lihtsalt mingit juturaamatut lugema. JJ-l on ka kohevarsti inglise keele töövihik läbi.

Eesti keeles ja matemaatikas oleme mõlema noormehega seal, kus vaja, või natuke kaugemal. Mulle sobib. JJ matemaatikaõpetaja nimelt ütles, et ta usaldab meid, ja saadab igal kuul JJ-le matemaatika töölehe ja kontrolltöö - siis me saame jällegi sammukese tagasi minna, et korrata. Unistajal aga peab tasemetöö tarbeks olema läbi kogu aastamaterjal ja enne ametlikku tasemetööd tuleks natuke harjutada varasemate aastate omade peal, et umbeski teada, mida oodata.

Kaunid kunstid edenevad peamiselt neil päevil, mil Mees on linnas. Siis me tõuseme varem (et saaks koos issiga hommikust süüa), alustame koduõppimisega varem ja seega ka lõpetame põhiasjadega varem. Tekib pikk pärastlõuna, mis võimaldab igaühel rahulikult oma kunstiprojektiga valmis saada. Homme lubati vihma, äkki õnnestub isegi kaks kunstitööd teha.

Laupäeviti aga triigin mina pesu ja kõik poisslapsed teevad etteütlust. Lillebror on hakanud kuulma pikka ja lühikest täishäälikut (rõõm!), JJ teeb juba väga vähe vigu, aga Unistaja pookleb endiselt i ja j-i õigekirja kallal. Kõik muud sõnad, suure algustähega ja puha, kirjutab täiesti õigesti ja kui ma meelde tuletan, siis paneb kirjavahemärgid ka õigetesse kohtadesse (JJ ei kasuta küsimärki ii-al-gi), aga järgmine kuu tuleb meil maj ja moosiga süüakse saija ... Ühel päeval käib tal kindlasti see klõps ka, nii nagu varem on käinud kõigis muudes asjades.

Momendil aga toimub kehaline kasvatus ja perekondlikult kasulik tegevus õues. Tänu Jumalale ilusa ilma eest!

_______
* kui abieluni jõutakse sirget teed mööda ja minial on hea tervis, pole vaja ei mehhaanilisi ega keemilisi pereplaneerimisvahendeid, jätkub raamatust "Rõõm olla naine". Aga see on tõesti võimalik vaid erilise õnnistuse puhul.

0 comments:

Post a Comment