CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Friday, August 5, 2016

Mida sa õieti terve päeva teed? Ja tänulik kah.

Eile õhtul tuli päris hilja meelde, et ma pole eilset tänupõhjust üles kirjutanud. Aga eile sain üles, niide ja sukka ja ära alustatud eelmise, sasikanga järeltulija. Ja pärast natukest pusimist hakkas kangas ilusti jooksma - nii et ma olin mitte ainult tänulik, vaid lausa rõõmus.

Aga täna ...

Hommikul nügisin Meest niikaua, kuni ta oli nõus kohvi keetma. Hommikusöögiks pakuti küll lihtsalt helbeid, aga asi seegi. Siis riputasin õue pesu ja läksin tikreid korjama. Neid on ikka veel! Sain kolm kilo, siis oli ämber täis ja mina sääskede poolt täiesti kublaliseks söödud. Korjamise vahepeal võitlesin Musta Mimiga, kes arvas, et inimene kükitab põõsa juures tema süleshoidmiseks. Kass süles, on võimalik marju korjata ainult natuke aega, aga kassi nihutamine pole lubatud - kassi arvates. Mina lükkasin Mimi maha, Mimi tuli hops tagasi ... ja klammerdus iga kord aina kõvemini minu külge. Ai. Vahepeal käis Mees õunapuu all vikatiga vehkimas, sest elektrilise muruniidukiga ei tee nii märjas aias mitte midagi.

Siis korjasin veel korvitäie õunu ja mõtlesin Valge Klaari all, et küll on hea, et Vanaema seda puualust ei näe. Ta nimelt on alati väga häiritud, kui õun maas vedeleb, olgu see mäda või pisike roheline punn või muidu hädine. Tuleb ära korjata, ära sorteerida ja millest vähegi saab, hoidiseid teha - ka siis, kui on erakordne õuna-aasta nagu meil kardetavasti tuleb.

Kudusin kaks kollast ja ühe rohelise villavaibakese. Oli selline meeleolu. Need villavaibad valmivad vanast lõngast, mille kerin 12- kordseks. Kui kaua nad vastu peavad, ei tea, lihtsad on, ostetakse näiteks saunapinkide katteks.

Lõunaks pakuti kurgivõileibu. Mehed koristasid (peamiselt Mees), kaklesid (peamiselt JJ ja Lillebror) ja mängisid klaverit (peamiselt Unistaja).

Siis oli aeg hakata sättima, sest õhtul pidi saabuma neljalapseline taimetoitlastest leedukate seltskond. Kartulid ja munad keema, õunakook ahju. Ise duši alla - kes teab, kas pärast saab, äkki on nad lisaks taimetoitlusele veel erakordsed pesukarud? Kook tuli ahjust välja. Soolaseks söögiks tegin hiigelsuure kausitäie kartuli-muna-tomati-kurgi-juustusalatit, mida, nagu hiljem selgus, leedu lapsed oluliselt ei tahtnud. Sellepärast on lihapallid oluliselt parem toit, kui ei taheta, saab külmutada.

Siis tuli sõnum, et leedulased lahkuvad Tartust, ja varsti keeras üks hõbedane suuuuur auto väravast sisse. Perekond oli sümpaatsem kui me kartsime. Tekkis teine "Minu pirakas Kreeka pulm" moment - mulle ulatati pidulikult Leedu kook nimega šakotis. Sellel on auk sees!

Poisslapsed vennastusid kiiresti. Legod on rahvusvahelised! Leedu vanemad kiitsid, et meie poisid räägivad hästi inglise keelt. :) No me püüame. Tütarlapsed kulgesid niisama ringi, titt tatsus ja veidi suurem tüdruk kiibitses poiste mängu kõrvalt. Jagasime turismisoovitusi ja sõime.

Siis läksid leedulased magama, meie ajasime oma poisid ka. Sättisin kööki viisakamaks, panin hommikuks saiataina kerkima ... Ja nüüd mul tuli meelde, et kolm kilo tikreid ootavad menetlemist ... oeh.

2 comments:

Meeli said...

Mitte küll teemasse, aga ei tea, kas tänavu ilmutatud Kreeka pulma teine osa on ka sama hea? "People change. Greeks do`nt."

reet said...

Huvitav tõesti. Ma ei teadnudki, et teine osa on olemas, peaks uurima, kuidas seda näha saab.

Post a Comment