CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Wednesday, September 7, 2016

Ühes külas siinkandis juhtus ...

Täna nii umbes lõuna paiku peatus ühe maja juures punane jalgratas. Selline nõukogudeaegne. Inimesed ikka sõidavad jalgrattaga. Jalgratta seljast tuli maha pesuehtne asiaat ja hakkas õnnetult üht rehvi uurima. Vasja või Pets või kes see oligi (äkki hoopis Leili, ma tegelikult ei tea), kes aias toimetas, jäi kohe huviga uurima, mis tegelane see niisugune on. Ega just eriti sageli ei juhtu siia eksootilise välimusega inimesi ... no tegelikult, üldse mingeid võõraid, kui seenelised välja arvata. Seeneline see igatahes ei olnud.

"Iks kuus mii!" hõikas asiaat. "Kän ju help mii pliis?"

Vasja või Pets või kes ta oli (või äkki hoopis Leili) ei saanud küll suurt aru, mis keelega on tegu või mis see võõras üldse tahab, aga ilmselt oli tegu pöördumisega ja ilmselgelt oli asi rattarehvis. Viimane oli lapik mis lapik ja asiaadil kaasasolev rattapump nagu ei sobinud hästi*. Isegi kõigega harjunud põhjamaalane ei tulnud rehvi pumpamisega toime, rääkimata närviliselt naervast ja väga vabandava olekuga asiaadist.

"Ueer äm ai, kän juu tell mi pliis?" vehkis asiaat aifõuniga. Noh, puutetundlikku maššinat Vasja või Pets (või hoopis Leili) teadis, kuugelmäpsi kah.

"Hau kän ai get hiir? Hiir, juu sii!" Hiirte vastu töötavad kassid, aga koht, mida asiaat näitas, asus kohe päris kaugel, seitse kilomeetrit kaugel. Sõrmedega sai näidata.

"Ai vill miss de bass, kän juu help mii?" Mis iganes pantomiim selle juurde käis, igatahes sai Vasja või Pets (või Leili) aru, et asiaat - Tšhiinast - tuleb auto peale upitada ja ära viia.

Samal ajal oli meie juures kodus ärev olukord, sest hiinlase aifõun ei lubanud eestimaist sissehelistamist ja ta tahtis kella kolmese bussi peale jõuda ... Mees ja JJ käisid kahes suunas otsimas, kuhu ma olin metsa-avastamisehuvilise hiinlase väntama suunanud, aga ei midagi ... Siis oli kell 14.42 ja äketse astus hiinlane uksest sisse: "I'm back!" Keegi lahke külainimene oli ta koos JJ jalgrattaga auto peale pakkinud ja siia ära toonud. Ilmselt oli hiinlane kuskil keeranud paremale, kui pidanuks sõitma otse, või keeranud vasakule, kui pidanuks sõitma paremale. Igatahes jõudis ta bussi peale ka ja juba teatas, et on ilusti hostelis ja kõik on korras. Oeh.

Me nüüd mõnda aega sohvasurfareid ei võta, köögis tuleb lahti võtta ja ümber ehitada terve seinaäärne komplekt (veepumba juurest lekib, boiler on kutu ja mis sellest surnud sügavkülmikust ka hoida, paneme selle asemele riiulid või midagi ja ostame kuhugi mujale sügavkülmakirstu, mahutab rohkem ja üldse) ja teha midagi kaminasaali laelekkega, näiteks vahetada hallitama kiskuv kipsplaat välja kena puust luugi vastu, niikuinii tuleb sinna kohta kunagi trepp teisele korrusele, seni võib luuk olla küll. Aga see viimane hiina eksemplar oli ... oeh.

______
*Mees tegelikult näitas, millise nõksuga see käib, aga hiinlane vist ei jätnud meelde või ei saanud aru.

0 comments:

Post a Comment