CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, December 18, 2016

Enne jõule on elu kõige ärevam

No tõepoolest.

Mees käis juuksuris. Ma juba hakkan teda eemalt ära tundma, eriti kui mul on meeles, millise mantliga ta kodust välja läks. Enne juuksuriskäimist saagis ta ühel päeval puid - see mootorsaag on ikka üks hea asi. Nüüd võib paks lumi maha tulla, enam pole ohtu Maja ees mingite sala-rontide otsa keerata.

Jõugu Juhil käis külas Sõber - äärmiselt kergesti hooldatav laps, intelligentne, viisakas, sööb kõike ja ütleb, kui tal midagi vaja on. Sündmuse tähistamiseks vingus teatud anonüümseks jääda sooviv puberteetik igal võimalikul juhul, sest Sõber suhtles nooremate vendadega ka. Vinguviiul vaikis ainult selleks ajaks, kui Mees kolm arvutit omavahel ühendas ja poistele umbes nagu võrgupeo korraldas.

Unistaja tegi kogemata peaaegu pahandust. Selgus, et raamatukogu arvutid ei logi inimesi välja ka siis, kui masinad kinni pannakse (nagu shut down). Keegi vene nimega poisike avastas selle ja Unistaja FB konto. Temal oli ilmselt lõbus, meil ja sõpradel, kellele koledaid sõnumeid saadeti, nii lõbus ei olnud. Õnneks on meil Mehega Unistaja kontode üle andministraatoriõigused ja Unistajal on nüüd uus parool ja puha ... viimane põhjustas tugevat kriitikat ("Emmmmmmeeeeee, miks sa sellllllise sõna panid ..." - no ei tulnud mõnevõrra häirituna paremat pähe.).

Lillebror oli peamiselt hea laps. Kui need v- ja o-tähtede mullid ka naatukenegi väiksemaks saaks, siis oleks ju päris tore.

Mina kudusin roosa õuduskanga maha. Kas selle või millegi muuga seoses tundsin juba reede hommikul tugevat soovi olla karunahk kamina ees - teate küll, see võib olla lõpmatuseni lihtsalt siruli. Õnnetuseks polnud selleks aega, oli vaja teha seda ja teist ja kolmandat, muuhulgas Organiseerida minu esimese internetitellimuse transporti. See viimane oli paras tsirkus Barcelona, sisaldades muuhulgas ühe moosipurgi purunemist (JJ-l võtsime kodus püksid maha; panime need pessu, sest suur hulk moosi sattus ka pükste peale), ebamääraseid ajalubadusi, Mehe närvivapustust ja tüdinenud häälega daami Omniva infotelefonis. Võetagu teatavaks, kui pakiautomaat ei anna kleepsu, pole vaja paki peale mitte midagi kirjutada, vaid tuleb lihtsalt pakk kappi panna ja tegevus lõpetada, küll kuller kapi numbri järgi tuvastab, milline silt paki peale käib. Oeh.

Kõik mehed käisid kuuse järel ja hiljem valmis neist kolmel nooremal sündmusest inspireeritud teos "Isaga metsas kuuske toomas" - Lillebroril joonistus, kahel vanemal poisil kirjand.

Jõugu Juht ja Unistaja käisid vastamas loodusõpetust.

Perekondlikult võõrustasime laenulast ja käisime ise külas Lahkes Kollases Majas.

Saime jõulukaarte. Väga ilusa Inglismaalt - aitäh, see on nii armas - ja konkurentsitult kõige ilusama Teiselt Vanaisalt. Kuna selle peal on must kass (lugeda õhates), siis on tegu kõige ilusama kaardiga.

Pakkisime kingitusi. Üldine perekondlik meelsus on kõige lähedasem Tove Janssoni toredale Muumitrolli-loole "Kuusk". Mina olen väsinud, Mees pahur, Jõugu Juht vintskleb eilse võrgupeo tagajärjel võõrutusnähtude käes, Unistaja on nördinud, sest ma ei luba täna õhtul kolmetunnist filmivaatamist* ja ainult Lillebror on rõõmsameelne pisimutukas.

Sellegipoolest on tuleval nädalal jõulud. Sellest pean ma veel eraldi kirjutama.

_________
*eile vahiti ekraane kokku vähemalt kaheksa tundi, vahelduse mõttes võiks midagi muud ka teha.

0 comments:

Post a Comment