CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, December 10, 2017

Käidud siin ja seal

Sel nädalal käisime erinevates paikades.

Unistaja käis koolis ja... veel koolis. Pärast kaht nädalat on ta kogunud kõiki võimalikke positiivseid hindeid ja seisukoha, et võib käia küll, jaanuaris läheks aga jälle, kui lastakse. Kui ta teise katse-poolaja ka niisuguses meeleolus on, eks me siis katkestame tema puhul koduõppe ära, aga kaks nädalat, sealhulgas teater ja jõulu-väljasõit on ju alles ees.

Lillebror käis arsti juures. Arst kuulas südant mitmesugustes olekutes ja ütles, et hetkel vahelööke ei tundu olevat, aga kardioloogi juurde pange aeg ja veri andke kah ära. Lillebror oli vereproovi-ideest mõnevõrra häiritud, aga kes ei oleks, kui teda kavatsetakse nõelaga torgata? Esmaspäeval tuleb helistada, siis saab teada, mida sealt verest leiti.

Jõugu Juht käis klassiga teatris, oli olnud tore. Veel käis ta koos Dudleyga Linna peal kolamas. Seal oli tal tore täpselt niikaua, kuni mina sellest teada sain, siis mõnda aega enam ei olnud tore. Kui JJ hiljem sõna sai, tegi ta niuks ja küsis, mida ta tegema peab, kui Dudley lihtsalt tuleb koos temaga bussi peale ja ei jää maha....? No minu teada peaks kuuenda klassi laps minema kõigepealt koju või kui kojuminek on keeruline, siis kokkulepitud vahejaama (JJ puhul Vanaema), sööma, panema ära koolikoti ja siis võib minna vanematega eelnevalt üldjoontes kooskõlastatud paikadesse. Dudleyl on kodu täitsa Linnas olemas, pole mingit kolmekümmet kilomeetrit nagu meil. Pealegi ei saa hirmraske koolikoti kaasatarimine seljale hea olla. Ma ausalt ei taha Tädi Petuniaga sel teemal vestelda, aga vist peaks, Dudley ei saa kohe üldse aru*, et Vanaema ja Vanaisa ei soovi peale isiklike lapselaste ühtegi rohkemat last oma pisikesse ülemöbleeritud majja.

Mees käis kollitamas. Väga väike grupp olevat, saab individuaalselt läheneda.

Mina käisin eeee peamiselt tööl ja Lillebroriga arsti juures. Ja kirikus juunioride tundi tegemas ja salle pildistamas, pastori loal. Neid pilte ma näitan eraldi, äkki homme.

Mehega kahekesi käisime koguduse tööharujuhtide ja juhatuse tänuõhtul. Väga ilus ja sõbralik oli. Nagu eelmisel aastal, anti süüa. Nagu eelmiselgi aastal, oli lihapoolis normaalne, aga kook oli... oli kah. Eelmisel aastal oli kook ohtrate promillidega, sel aastal täiesti promillitu, aga olemuselt selline, mida vanaema küpsetab siis, kui lapselapsed on juba nädal aega külas olnud ja enam ei jaksa midagi erilist teha. Ega söök peamine polnudki, peamine oli osadus ja seda jätkus. :)

Ilma kuskil käimata sain valmis neli salli, aga sellest ma juba kirjutasin ja kirjutan veel, aga Mees parandas diivani ära ja tõstis elutoa natuke ümber. Me pääseme nüüd taas ligi Maja kroonikale - nimelt on elutoa hiigelsuur puhvet elanud siin Majas teadmata ajast saadik, meie saime ta koos Majaga ja SeeKesSiinMajasEnnemElas on puhveti vasakpoolse ukse peale kirjutanud olulisemaid sündmusi, nagu millal kuldnokad tulid ja millal lumetorm oli ja et elekter pandi sisse 6. novembril 1968. Me peaks kah jätkama, et Internet pandi siis, kui pandi... ma kirjutasin selle kuhugi üles küll... ja asfalttee alates oktoobrist 2016. Kui kuldnokad kirjutamata jätta, siis mahub sinna veel päris palju. :)
______
*JJ on keelanud, mina olen keelanud, Vanaema on keelanud. Ikka läheb JJ-ga kaasa ja pookleb niikaua tänaval, kuni JJ temaga hulkuma tuleb. URR!

0 comments:

Post a Comment