CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Monday, January 15, 2018

Jaksamisest

Mõned inimesed jaksavad palju. Need on need edukad firmajuhid, vaimustavalt andekad ettevõtjad ja toredate suurperede vanemad. Sageli on paljujaksamise puhul lausa mitu valdkonda, kus jaksatakse - tööalaselt, perealaselt (no võtke mõni väikeste lastega turismitalupidaja või keegi taoline) ja teinekord veel hobialaselt ka. Need inimesed on imetlusväärsed, tahaks küsida, kuidas nad jõuavad, aga neil pole tavaliselt aega rääkida.

Mõned jaksavad väga vähe. Mõistlik põhjus mittejaksamiseks on hingeline või ihuline haigus, mittemõistlik põhjus lihtsalt taipamatus, et elu on rohkem kui kulgemine töö ja kodu vahet. Las nad siis olla. Et hädaliste mittejaksajate elu peavad suurjaksajad kinni maksma, on tsiviliseeritud maailmas paratamatus, niisama-laiskurite puhul... küsib sõna paremkonservatiiv minus. Ei anna, ega tal midagi uut öelda ei ole.

Ja siis on inimesed, kes jaksavad natuke. Mina olen see viimane sort. Probleem on selles, et minu jaksamine jaotub aasta lõikes ebaühtlaselt. Päikesepatareiga töötavana, vapiloomaks surikaat, sebin ma suveajal palju ringi, teen seda, teist, kolmandat ja kaheksandat ja jõuan paremal suvel sebimise vahele puhata ka. Praegu on talv. Kui päikest antakse, on kohe teine tunne, aga enamasti olen ma pimedusest ja külmast nii väsinud, et ei suuda päikesest õieti rõõmu tunda. Õue ju niiehknii ei saa, ma ei julge jahedama kui viie plusskraadiga närvi pikemaks ajaks majast välja pista. Kolmiknärvineuralgia tekitab eluaegse tuulefoobia, ma arvan... või kui mul viis aastat jutti pole närv valutanud, siis ma oskan vast öelda, kas foobia kestab (üleeile valutas viimati natuke, ei olnud kole, aga valutamata oleks parem olnud). Ehk antakse mulle andeks, kui ma hetkel rohkem kui natuke ei jaksa ja paljud asjad tegemata jätan või edasi lükkan, sest on pime, külm ja vastik. Vast jätkub arusaamist, mida võib edasi lükata ja mida enam üldse mitte... Ja paluks meie koju nüüd üks kevad, talve on piisavalt olnud. Brrrr.

0 comments:

Post a Comment