CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, July 22, 2018

Üks nädal, mille sisse mahub nii palju

Hirmus palavus. Teate, millest saab aru, et õhuniiskus on vale? 29 kraadiga peaks juulitaevas olema sügavsinine, isegi kergelt lillaka tooniga, aga meil siin on ühtelugu helesinine nagu maikuus. Sellepärast on ka väljasolemine nii väsitav. Ei saa üldse aru, kuskohast see niiskus õhku tuleb, vihma antakse nii tilkhaaval, et lausa hirmus. Igatahes loodan ma, et pekikiht kahaneb ka kohutava higistamise abil.

Mis puudutab pekikihti, siis perekondlikult Suures Järves ujumas käies tuvastasin, et on aeg hankida ontlik trikoo või tankini-tüüpi asjandus. Kaks aastat tagasi ostetud bikiinid on, mnjah, napiks jäänud. Mitte et see kedagi esialgu häirima peaks, aga endal on parem tunne, kui ei pea avalikult pekki lehvitama. 

Muidu oli Suures Järves ujumine imetore, vesi oli just minu tüüpi soe (nagu vannis) ja rannas oli peale meie veel viis inimest, sealjuures mitte kõik korraga. Eks ta üks kivine ja kõrvaline koht oli, aga meile just sellised sobivadki.

Olime paar päeva moodne perekond üheainsa lapsega, sest suuremad poisid olid juunioride laagris. Seal oli väga tore, ainult et Unistaja sai arvatavasti herilaselt nõelata. Tundub aga, et tegu oli mingi vähemmürgise isendiga, nõelamine andis tulemuseks ainult suure ehmatuse ja kerge paistetuse. Ülejäänud laagriga jäid poisid vägagi rahule.

Keetsin mustsõstramoosi ja punasesõstramarmelaadi. 

Organiseerisime (suure O-ga) meie puhkust. Tuli välja, et sõber W. ka Organiseerib suure O-ga. See tähendab, et meie aeg Gummersbachis saab olema sisustatud ühelt söömaajalt teisele jooksmisega. Vähemalt kaheksa aastat tagasi Organiseeris W. (mõnevõrra kiilas, vuntsidega, südamlik ja armas pikk kiitsakas vanahärra) meid niimoodi ära, et lastel jäi mitu korda lõunauni tegemata… Kaheksa aastat tagasi oli Lillebror 15-kuune ja Unistaja neljaseks saamas, kujutage ette, mis tramburai meil õhtuti üleväsinud lastega toimus… 

Kaheksa aastat tagasi said W. lilled igatahes põhjalikult ära kastetud. Ilm oli umbes selline nagu praegu.

Enne puhkust oli vaja kududa üks vaibatellimus. Kliendi materjalist. Sooviti sinist… materjal oli kollane, roheline ja suts punast ka. Jõudsime siiski kokkuleppele, et sinist siit ei tule. Tuli selline tumeda laudpõranda vaip, ekstra ergas.

0 comments:

Post a Comment