Wednesday, June 17, 2015

Puhtakujuline häbematus

Oleme paar korda elus kokku puutunud kohtutäituritega. Need on üldjuhul viisakad, alustavad ikka vestlust sõnadega: "Tere, kas Te olete X sugulane?" Nagu võõrastel inimestel üldiselt kombeks, kõigepealt teeme selgeks, kes on kes, siis alles läheme lähemale, kui tarvis on. Paraku pole meil X asukohast ja käekäigust juba mitu aastat aimugi.

Täna sain ekslikul moel sõnumi, mille sisuks oli: "/nimi/ Sul on arve tasumata! Koosta maksekokkulepe numbril 6118030." Saatjaks keegi või miski LINDORFF. Esimese hooga olin täiesti kindel, et tegu on mingi petuskeemiga, sest ... niimoodi lihtsalt ei pöörduta!

Mees guugeldas ja avastas, et selline inkassofirma on täitsa olemas. Helistas, selgitas, et sellenimelist meil pole, meie pole seda arvet tekitanud, paluks asja korralikumalt uurida. Kahjuks jättis mainimata mind peaaegu et kõige rohkem häirinud fakti. Ma siis mainin siin.

Ametlike suhete puhul on puruvõõraste täiskasvanute sinatamine matslik. Kuidagi teisiti pole seda võimalik nimetada. Võimalik, et see inkassofirma suhtleb igapäevaselt Vasjadega viinapoe tagant. Vahet pole. Ka viinapoe-Vasjat tuleb vähemalt esmasel pöördumisel kohelda kogu võimaliku austusega, kui tegu on nii ebaisikliku suhtega nagu seda on võlanõuded. Kõige lihtsam viis inimest austusega kohelda on temaga rääkida nii, nagu täiesti võõra täiskasvanuga räägitakse. Ei maksa midagi, aega ka ei võta.


Olen valmis - kui Jumal nii palju päevi annab - 50 aasta pärast kõigile müüjatele, ametnikele ja muidu asjapulkadele oma krimpsus, liigesepõletikust muhkliku käega varrukale patsutama ja läbi kunsthammaste susistama, et tütreke/pojake, võõrafte täifkafvanutega räägitakfe "Teie", Teile feda koolif ei õpetatud, aga mina finatamift ei kannata! Muidugi, viimase teietamist nõudva fossiilina (foffiilina?) saavutan ma sellega ilmselt ainult teovõimetuks kuulutamise, aga äkki ikkagi ...?

No comments:

Post a Comment