CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Wednesday, December 21, 2016

Südame äramurdumise hetk

Just praegu teevad meie kolm last soojas, valges, avaras, ilusas - no ma ju ise need oliivioksad seintele maalisin, ikka on ilus! - köögis piparkooke, kasutades vorme, millest osad on 50+ aastat vanad. Juutuubist laulab Mariah Carey, mida ta jõuludeks tahab. Mina lahkasin meie oma aia ökokõrvitsat, mis nüüd pliidi peal ohtra oliiviõliga supiks keeb (ee, supi sees on muudki, aga lugege edasi, siis saate aru) ja varsti hakkan tegema päris võiga jõuluküpsiseid. See aed ja Maja on välja ostetud, pangal pole sellega midagi pistmist. Kapis ootavad laupäeva ssshhh ... mõningad pakid. Teised pakid on kotiga Vanaema ja Vanaisa poole viidud, kuhu me jõuluõhtul sõidame. Oma autoga, mis on välja ostetud, kindlustatud ja nii edasi. Homseks teen poenimekirja, kuhu saavad kirja nii kalkun kui sügavkülmakirsid.

Luksus.

Meie perel on küll viimasel ajal sularahaga väheke kitsas*, aga jõulud tulevad ikkagi.

Ja siis see.

Mees pildistas lõpuks üles kogu kastitäie poiste poolt igavaks praagitud mänguautosid ja ma panin selle FB "Tasuta kraami" gruppi üles. Paari tunni pärast tuli sõnum kelleltki noorelt emalt, kellel on "veits kitsas", aga tahaks lapsele jõulukingi teha. Selle naise seinalt vaatab vastu sel aastal Linna keskväljakul pildistatud naeratav mõmmik, arvatavasti kahe- kuni nelja-aastane. Kujutage ette, täna on 21. detsember ja tal ei ole siiani lapsele jõulukinki ega isegi teadmist, kuidas ta laps selle saaks. (mitte et ilmtingimata peaks, aga tegelikult ju ikka peab, eks ole?) Mis asjaoludel seal peres olukord niisugune on, me ei küsi - noore ema sõbralist on avalik, seal on mitmeid sarnaseid hädalisi ... mitu minu keerulist lapsevanemat ja paar kunagist õpilast, kelle päritoluperes oli vaesus vist läbi mitme põlve päritud. Mees viib autod homme ära ja kuna mina sain töö juurest igale lapsele kommipaki ja magusat tuleb hetkel niigi siit ja sealt, panime kasti ühe kommipaki ka. Äkki sellel pisikesel poisil on kommi liiga vähe ja allergiaid ei ole ...

Et selline asi on üldse võimalik, murrab südant kohe koledasti. Et üleüldises heaoluriigi õhkkonnas on inimesi, kellel ei ole tugivõrgustikku, oskusi või mingitki varu erakorraliste olukordade puhuks. Näiteks ... ahi läheb katki, vaja parandada ja kohe, pottsepatöö on teadagi kallis, aga samal ajal jätab ülemus pereisale palga maksmata ... Finantsauku kukkumiseks pole üldse palju vaja, eks ole.

Meie oleme väga õnnistatud. Aitäh nii ülespoole kui neile, kes meie eest on palvetanud. Võtame siis palvesse ka selle pere, kus väike poiss jõuluõhtul kuhja mänguautosid saab. Ma tõesti loodan, et need teevad talle rõõmu.

_______
* kuigi tõepoolest, hoopis muudel põhjustel kui Abbe Nilssoni isal.

0 comments:

Post a Comment