CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Friday, March 17, 2017

Kuidas hankida arvutimängude mängimise keeld kaheks nädalaks ja kaheks päevaks

Pole üldse keeruline.

Kui majas on olemas muusikariistad, kunstitarbed ja spordivahendid, virnade viisi raamatuid, üsna palju vaba puitmaterjali ja tööriistad, vannitäis Legosid pluss lapsevanemad, kes hea meelega abistavad vaba aja sisustamise ideedega, vali arvutisolemine. Kui seda ei saa, istu vingus näoga keset tuba, ära tee mitte midagi. Või togi vendi. Saavutad tingimisi-mänguaja.

Siis sega oma kõige väiksema venna koolitööde tegemist või lugemist kolmel päeval järjest süstemaatiliselt ja meelega. Esimesel päeval pedagoogiline vestlus lapsevanemaga, teisel päeval pragamine, kolmandal päeval arvutikeeld (sest see paistab kõige rohkem häirivat) nädala lõpuni.

Neljandal päeval sega meelega väikest venda koolitööde tegemisel. Tee oma koolitööd* lohakalt, jäta pool tegemata (nagu viimasel ajal kipub kombeks olema, aga kui lapsevanem märkab, siis tehakse ma-üldse-ei-jõudnud-töö ära kümne minutiga ja õigesti). Klähvi vanaemaga kohe palju. Tee, mis sina tahad, noh, nagu Auriin oleks tal kaelas! Kui ema ja isa olukorrast teada saavad, saad naksti arvutimängude keelu kuu lõpuni.

Muide, harivate või naljakate videote vaatamise, info hankimise, arvutis koolitööde tegemise ja jõuluks saadud Edisoni roboti programmeerimise õigus on täitsa alles. Ainult mängud ja mingite meile tundmatute 21-aastaste inimestega rääkimine (skypes või mängu foorumis või ma ei teagi, mis keskkonnas see oli) on keelatud. Jõugu Juhil on praegu keskmise suurusega maailmalõpp.

Loodetavasti korvab seda natukegi luba kõigest hoolimata täna õhtul juunioride kohtumise järel Sõbra poole minna ja pühapäevani seal laenulapseks olla. Arutasime seda Sõbra Emaga ja olime mõlemad seisukohal, et teist last - kes on oluliselt heakesem kui JJ - meie lapse tegude eest karistama ei pea.

Palderjan ja muud rahustid on leiutatud puberteetikute vanematele. Meil on kolleegidega tarvis luua 12-aastaste laste vanemate tugigrupp - kelle lapsel haihtub (kommipoodi vist) sihtotstarbeliselt (jalatsite ostmiseks) antud rahatäht, kelle laps ülbitseb kodus nii, ei hirmus kohe - ja nood lapsed on kasvatatud kohe palju tasakaalukamalt ja demokraatlikumalt kui meie omad!

Ja ometi me armastame neid nii väga ... JJ sai ka enne juunioridesse minekut põhjalikult ära pragatud ja musi. Eks oleks ilma pragamiseta ka saanud, selleks on koolivaheajal aega küll, aga jätta musitamata laps, kes läheb kaheks ööks kodust ära - võimatu!

_________
*muide, kõnealuse lapse enda valitud ülesanded ja maht - katsetame temaga õhinapõhisust.

0 comments:

Post a Comment