CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Wednesday, May 17, 2017

Kroonika mõttes

Täna me koduõppisime. Eelkõige prantsuse keelt, Lillebror maalis lilli. Hirmus on see koduõpe, hirmus! Igatahes on see hirmus siis, kui laps, kellele on antud eessõnade harjutamiseks superlihtsad tõlkelaused, kirjutab lihtsalt sõnad üksteise järel ritta, ei eessõnu, ei artikleid ... ometi on tööviohik koos kõigi reeglite ja näidetega käepärast ja isegi soovitatav kasutada! Hirmus on ka see, kui laps, kellele öeldakse korduvalt, kuidas üht sõna hääldada, hääldab ikka põhimõttekindlalt valesti ja hakkab lausa nutma, kui lapsevanem lõpuks õiget hääldust nõuab*. Ja kui kolmas laps sinilille ümarate kroonlehtede asemel kohe mitu korda karikakralehti joonistab ja iga täiesti puhtaks kustutamise järel taas sama vale kujuga õielehti tegema hakkab (teemaks oli lihtsa kujuga õite joonistamine ja guaššidega suure pinna katmine, nii et karikakar poleks tõesti kõlvanud). Kevadväsimus see ei saa olla, mingi imelik kuuseis ilmselt.

Siis läksime õue. Porgandid said maha. Porrulauguvuntsid said peenrasse. Pool peenart sai suhkruherneid ja üks peenar tavalisi herneid, järelikult tuleb herneseemet juurde osta. Peedi ja kõrvitsani me täna ei jõudnudki, aga ehk saab homme või näiteks laupäeval enne muuseumiööle minekut.

Nüüd voolib Unistaja kahekäemõõka ja Jõugu Juht võinuga. Ahjus on makaronivorm. Homme vastab Jõugu Juht prantsuse keelt, aga ma hetkel ei taha selle peale mõelda, tänast vaeva on juba küll olnud ...


_______
*"Unistaja, ütle minu järel: "vuu"!" Unistaja veab moka rulli ja ütleb: "Vöö." "Unistaja! Vuu-uu!" Unistaja (halades): "Vuhuu ..." Oeh. See raske sõna "teie" prantsuse keeles, eks ole.

0 comments:

Post a Comment