CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, October 8, 2017

Talv on tulekul

Mulle ei meeldi "Troonide mäng" üldse, aga pealkirjaks kasutatud lause on geniaalne.

Talv on tõesti tulekul. Kõrgem Jõud sai kuulda meie meeste jalatsiprobleemist ja saatis meid Prismasse, kus müüdi sooja voodriga talvesaapaid mõistliku hinnaga. Ahnitsesime kokku lausa kolm karpi jalanõusid. Seejärel vaatasime läbi Lõunakeskuse ja Sepa turu. Lõunakeskuses ostis üks minu endine lapsevanem oma pojale stereotüüpset jopet*, meie vaatasime Unistaja jaoks ühe hoopis teistsuguse mudeli välja. Kuna Sepa turul suuremate poiste jopesid silma ei jäänud, tuleb väljavaadatud eksemplar ära osta. Veel poodlesime Humanas, mina sain endale kaks villast ruudulist seelikut (JJ ütles: "Emme, sul juba üks taoline seelik on,") ja pruuni velvetjaki, peaaegu samasuguse, nagu mul juba on. No aga neil punast ei olnud ju!

Kirikus kohtusime Ritsikuga. Hästi armas oli.

Reedel käis Lillebror üksipäini hambaarstil, sest mina ja Mees olime mõlemad tööl, aga neljapäeva hilisõhtul sai Lillebrori esihambaga hoogsalt kokku kas Unistaja pea või põlv (osalised ei suutnud kokku leppida, kumb see täpselt oli) ja selle tulemusena eraldus hambast kild. Või natuke rohkem kui kild. Jäävhammas, loomulikult. Esialgu pandi plomm, et äketse püsib. See hammas jõudis vähem kui kaks aastat suus olla, enne kui katki löödi. Urr. Matkal käis Lillebror ka, ja sõitis ise õhtuse bussiga koju. Kui ma talle kaks minutit pärast bussi eeldatavat väljumisaega helistasin, teatas ta hädise häälega, et jookseb parajasti Taskust välja, tal olla tarvis olnud kempsu minna...! Minu vererõhk kerkis natukeseks, aga järgmise helistamise ajal oli juba bussijuhi häält taustal kuulda - olevat olnud see meiekandi kõige toredam bussijuht, kes näeb välja nagu jõuluvana - ja Lillebror raporteeris, et ikka jõudis bussile. Huhh. Ju siis oli palju rahvast peale tulemas, et väljumine aega võttis.

Jõugu Juhi elu kohta võib öelda, et kuuendas klassis lokkab puberteet koos kõige juurdekuuluvaga. Ütleme, Christine Nöstlingeri raamatud kirjeldavad taolisi asju, võib-olla Berti päevikud ka. Kodus õnneks on ta päris mõnus laps edasi, kui just parajasti kriuks ja kräun peal ei ole.

Unistaja elab hetkel õndsa eelpuberteetiku elu ja on muidu heapoiss, ei mitte midagi põnevat. õne lapsega peab lihtne ka olema!

Mees alustas sügisest muruniiduhooaega, kui ma kräunusin, et, noh, talv tulekul on. Mõned kõrvitsad on endiselt väljas, peedid, porgandid, porrulaugud ja tomatite riismed ka. Äkki peab veel ilma.

___________
*mul on küll tunne, et filmides kannavad kõik veoautojuhid ja nende perekonnaliikmed niisuguseid jopesid - või olen ma vaadanud valesid filme?

0 comments:

Post a Comment