CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Thursday, November 9, 2017

Pealt kuuldud

Treppi mööda üles tulles kuulsin koridorist rõõmsat ruigamist. Kuuendal beel pidi täna asendusõpetaja olema, aga tund toimub ikkagi samas kohas, kus peaks ehk minu kabinetist kaks ust edasi. Asendusõpetaja polnud veel jõudnud. Jäin enda ukse juurde seisma ja ruigavat pundart vaatama - tavalises novembripimeduses ja üldises energia kokkuhoiu režiimis oli koridoris hämar, ega ma täpselt ei eristanud, kes on kes.

Äketse kostab õpilastepundist valjusti ja selgesti: "Lõpetage kaklemine! Jõugu Juht ja Klassivend, lõpetage kaklemine!" Huvitav, et ei lisatud, et JJ, su ema vaatab pealt. Ja veel kord. "Jõugu Juht ja Klassivend!"

Eks ma õhtul kodus uurin, kas tegu oli päris kaklemise või poistevahelise sõbraliku togimisega. JJ ja Klassivend on sama kaalu mehed ja minu teada JJ kodust väljaspool peksja poiss ei ole, Klassivenna kohta ei oska arvata. Ja kelle hääl see oli, pole ka teada, sest kuues klass on veel selles vanuses, kus madal tüdrukuhääl ja poisihääl võivad veel täitsa sarnased olla.

Muidugi on ka võimalik - ja lausa vägagi tõenäoline -, et keegi tahtiski väga minu tähelepanu JJ isikule tõmmata. Ei ole kerge see "õpetaja lapse" elu, eks ole. Aga kuna pärast surnukehi maas ei vedelenud ja kogu uksetagune pundar koos asendusõpetajaga rahumeelselt klassi voogas, võiks oletada, et minu ükskõiksus olukorra vastu oli enam-vähem adekvaatne käitumine. Niipalju kui üks ema oma lastega seonduvate asjade suhtes üldse adekvaatne olla saab. :)

0 comments:

Post a Comment