CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Sunday, December 31, 2017

Aasta viimane nädal

Noh,. kõigepealt me pidasime jõule. Esimest ja teist püha. Siis... läks Mees tööle. Olles harjunud kooliga, kus õpetajate puhkamist (vabadust koolivaheajal ise oma tööd korraldada) peetakse palju olulisemaks kui mingeid koosolekuid, mille tulemusena tavaliselt tekib üks koma neli otsust, nõudis see olukord meilt natuke või natuke rohkem kui natuke kohanemist. Esimesel päeval läksime küll kõik Linna kaasa, kes sõpradele külla, kes asju ajame, nii et ei olnud väga hull... väga hulluks läks asi siis, kui reedel üldse mitte mingit päevavalgust ei antud ja Mees oletatavast ajast kolm tundi kauem Linnas oli... No aga ma elasin selle üle, ainult söögitegemise ajastatus oli täitsa jube. Rännuinstinktihoog oleks tulnud peale nii või teisiti.

Rännuinstinktile lootuse andmiseks käisin muude asjade ajamise käigus ka oma ID-kaarti uuendamas. Ega mind selle vanaga enam kuhugi üle piiri ei lubatakski. Passilauas oli väga palju rahvast (ütles daam laua taga, kuhu ma pärast poolteisetunnist avalikku sallikudumist lõpuks jõudsin). Mina seljatasin pildiautomaadi ja tõdesin, et peeglisse vaatamine ja endast piltide tegemine ei ole hea mõte, sest ma näengi välja nii, nagu näen. Siis otsisin ühe sõbraliku, kerget laudalehka levitava väga vana mehe kõrvale vaba pingiotsa ja asusin avalikult kuduma. Alles poole kudumise pealt tuli mõte, et ma olen ju politseimajas ja mul on käes vardad, mida saaks hea fantaasia korral pidada teravateks esemeteks (või kui keegi on Robin Hobbi raamatuid kudunud, toatüdruk Lacey vardad...). Ilmselt ei olnud kellelgi head fantaasiat, või olid need politseinikud kah aru saanud, et kuduv naine on enamasti õnnelik ja õnnelikud inimesed ei ründa kedagi...

Aga Mees oli hirmus kaua Linnas hoopis sellepärast, et kui ma olin ära koristanud lastetoa raamaturiiuli (mis enne koristamist nägi välja nagu antikvariaadinurk paremat sorti muinasjutufilmist) ja lauamängude kapi ja lastetuba endiselt suur probleempiirkond oli, helistasin ma Linnas viibivale Mehele ja ütlesin, et ilma riiulimaterjalita ärgu koju tulgu. Või umbes nii. Parema osa laupäevast valmistasime riiulit - Mees lihvis ja kruvis, mina peitsisin. Siis selgus, et enne mänguasjakastiriiuli* kasutuselevõttu on tarvis mänguasjakastides mingi süsteem luua... lapsed on selle juba peaaegu loonud, nüüd jooksin mina kui ülemsorteerija kokku. Uuel aastal saab valmis! Sest vaadake, kaheksa aastat tagasi kolmele väikelapsele sisustatud tuba on vahepeal küll natuke arenenud, aga lapsed arenevad palju kiiremini kui tuba ja seetõttu... tuleb muutusi sisse viia võimalikult olemasolevate vahenditega. Kesse teab, millal sinna katuse alla toad tegelikult valmis saavad, seal on veel x+n tööd. Üks neist koristamine, seda poisid laupäeval taas ka tegid - pikkade hammastega, aga tegid, eks nemadki mõistavad, et iseenesest kogu sodipodi pööningult ära ei kao.

Pühapäeval pakuti detsembripäikest! Ja spontaanset nõudepesuosadust ja Vanaema-Vanaisa juures koogisöömist. Veel pakkus auto kummaliselt käituvaid pidureid, see nii tore ei olnud. Eks meil poisid tahtsidki pigem kodus olla ja uue aasta "erilise vungiga" vastu võtta. Kogu viimaste kuude taskuraha on investeeritud kõikvõimalikesse paugutajatesse... Helistasin naabritele ja küsisin, ega nende valge hobune kartma ei hakka. Naabrinaine ütles, et hobune Elsa on turvaliselt laudas ja teda ei huvita, mis väljaspool lauta toimub, uuel aastal ikka paugutatakse. No ma loodan. Kassid hoiame toas ja loodetavasti hoiavad kõik lähemad ja kaugemad naabrid (lähim on natuke rohkem kui 100 meetri kaugusel) oma peniloomad ka toas, sest eelmise aastavahetuse moodi omadega segaduses koerkülalist küll ei tahaks.

Uuel nädalal lubatakse jaanuaripäikest, Laenulast ja hernesuppi kalli vend Professori poolt oskuslikult suitsutatud ribilihast. On kuidagi eriti sümpaatne, et aasta algab esmaspäevaga.


________
*päris ära panemiseks on vara, Lillebror on veel mängueas, samuti Laenulapse Vend, Lillebrori Sõbrast ja kõigist muudest noorematest seltsimeestest rääkimata - ja näiteks Legodest ehitavad nad vahel ikka veel kõik hea meelega.

0 comments:

Post a Comment