CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Thursday, December 28, 2017

Peaks tegema aastakokkuvõtet

Sakslased nimetavad praegust perioodi "zwischen den Jahren" ehk aastatevaheliseks ajaks. Vanaisa jällegi ütles kunagi, et tema jaoks on jaanipäevaga suvi läbi. Suvega on siinkandis detsembrikuus asjad kehvad, aga minul on ka alati tunne, et pärast jõulu teist püha võiks sellele jõulutamisele ja talvele üleüldiselt joone alla tõmmata ja asuda tegelema kevadiste asjadega. Viimastel aastatel on päris talv, niipalju kui seda antakse, tulnud alles pooles jaanuaris... võeh.

Igatahes. Varasemalt pruugitud aastakokkuvõtte-formaat on ennast minu jaoks kuidagi nagu ammendanud, aga midagi uut pole kah asemele tulnud, märgin niisama olulisemad punktid ära.

Inimesed.
Eelkõige omad ja ammu tuntud lähedased, aga ka mitmed imetoredad blogituttavad. Sohvasurfareid me sel aastal ei võtnud, ise ka kuskil öömajal ei käinud - Teine Vanaisa ei loe! No ja imetoredad kudumiskursuslased.

Asjad.
The Katus, muidugi. Kui midagi nii suurt ja iseenesestmõistetavalt maja külge käivat saab asjaks nimetada. Veel KnitPro kudumisvardad ja pakiautomaadid.

Seltskondlikud üritused.
Õhtusöök elava muusikaga, juunis ühes peaaegu täiuslikus kollases majas Linna külje all. Kooskudumine. Aitäh.

Reisid.
Nii vähe ja lähedale pole ammu reisinud. See-eest avastasime natuke kodumaad. Käisime Piirissaarel- te pole Piirissaarel käinud? Ah nii... ja Haapsalus. Puhtjuhuslikult avastasime muuseumiöö ajal Roela käbikuivati. Nii et oma õue all võib kah huvitavaid paiku olla.

Raamatud. 
Hetkel tundub, et peamiselt Joanne Fluke'i raamatud, sest seal on ühendatud kriminull, segane armastuslugu (no otsustagu see Hannah lõpuks ära, kas talle meeldib rohkem politseinik või hambaarst!) ja retseptid! Aga ka "Elizabeth on kadunud".*

Toit.
Praegu ei tule nagu meelde, et midagi väga erakordset oleks avastanud. Ikka sidrunikreem, lihapallid, lasanje ja igasugust sorti koogid. Igatahes peab toit olema väärt, et teda süüa, see on võimalik ka vähese eelarvega.

Raha.
Ui jeerum. Kõige alumisest nullist kuni olukorrani, kus kõik on makstud ja kuu on läbi ja arve peal on ikka veel mitme poeskäigu jagu raha... Väga õnnistatud, igatahes, kõik vajadused on kogu aeg kaetud olnud ja rohkemgi veel.

Õpitud.
Ametlikult ja paberiga omandasin oskuse kududa haapsalu salli. Praeguseks on päris valmis saanud kaheksa ühikut, neist üks elab mu enda kapis, üks sõitis Ameerikasse, üks kingiti Tammelinna ja üks lahkus maeiteakuhu, aga kena daam oli see ostja. Neli tükki ootavad  karbis oma saatust ja kaks tükki valmisssaamist.
Ilma paberita õppisime rohkem Jumalat usaldama ja Tema häält kuulma. Me oleme olnud väga õnnistatud.

Lapsed.
Tegime inimkatseid teemal "koduõppelaste süsteemiga kohandamine". Tundub, et kahel juhul õnnestusid katsed edukalt, kardetavasti oleme nüüd taas vähemalt seitse ja pool aastat seotud tunniplaanide ja koduülesannetega (Lillebrori kohta veel ei tea, kas ja millal ta kooliga liitub, me lükkame selle otsustamise uude aastasse, õppealajuhataja lubas - hm, uus aasta on päris varsti).
Võistlustelt toodi hõbemedal ja pronkskarikas.
Üks (1) laps sai nutitelefoni õnnelikuks omanikuks, tundub, et kogu tema sotsiaalne elu toimub nüüd Messengeris.
On alanud äge puberteet. Palju õnne meile.

Loomad.
Lahkus Sassu. Siiamaani on tunne, et elus on kassikujuline auk. Uusi loomakesi pole juurde hankinud, igaks juhuks. Pealegi, kui vanaema ära sureb, siis te ju ka ei lähe kohe vanadekodusse endale uut vanaema tooma, ega ju?

Tervis.
Noh, esiteks need hambad. Minul tuleb teha veel üks hammas, see kõige kallim, jaanuarist hakkan raha koguma. Mehel kardetavasti rohkem, ka tema jaoks hakkame raha koguma - momendil on meil jõulupuhune pankrot, st akuutse hädaolukorraga tuleks ikka toime, aga kui arst tahab kohe täna mitusada ja nädala pärast veel mitusada, siis seda päris täna korraldada ei saa. Minu hambale anti (vajadusel) maikuuni ooteaega, Mehe omade kohta ei tea, ehk neil päevil öeldakse täpsemalt.
Liigesed ja allergia. Vaat nendega tuleb midagi ette võtta. Sel kevadtalvel kavatsen perearstilt juba ettehaaravalt mingi tõsisema allergiaravimi välja nuruda, käsimüügirohtudest pole mingit tolku.

Töö.
Natuke seda ja sutsuke teist. Riigitööl tegin seda, mida tarvis oli, töö iseloomu tõttu olid tegevused endiselt raskesti planeeritavad - mõnel päeval olin täitsa mõttetu tädi, mõnel muul päeval jälle pidin olema korraga kolmes kohas, ulatama mitut taskurätti ja täitma kohe tervet virna pabereid, kõike muidugi täpselt samal ajahetkel. Pole teada, et see asi palju muutuks. Käsitöötöös on aasta eesmärgid peaaegu saavutatud, aga suuremaid eesmärke tulevaks aastaks küll seada ei julge, liiga ebamäärane on see asi. Tasapisi on tilkunud ka tõlkimistööd, aga selle peale küll kuidagi rohkemalt loota ei saa. Eks tuleb see, mis tuleb.

Kodumajapidamine.
Ei ole rahul. Aia-asjadega oli täitsa viletsasti, toiduplaanidest kinipidamine on olnud veel kehvem ja muu koduperenaisetamine on kah nadi olnud. Eks ma nüüd uuel aastal alustan uuesti... kuigi päris uus aasta veel ei ole, hakkan täna aasta alguse suurpuhastusega peale, lastetoa raamaturiiul, brrrr! (ma armastan lugeda, mitte raamatuid sorteerida)

Plaanid.
Rohkem ja edukamalt raha koguda, punkt üks. Seda saab kohe jaanuari alguses tegema hakata. Rohkem reisida, planeeritumalt ja mõnusamalt, punkt kaks. Seda me hakkame tegema... no mitte enne, kui juunis, ma usun. Punkt kolm, ehitada - või kui raha ei juhtu olema, siis lammutada. Seda viimast tööd jätkub teisel korrusel küllalt.. Punkt neli... rohkem elust rõõmu tunda. Kohe möödasaav aasta oli raske ja keeruline, edaspidi tahaks natuke lihtsamalt ja lõbusamalt, palun. 

___________
*käisin eile kos Vanaemaga poes. Oma klassiõdede sünnipäevi, abielusid ja karjäärivalikuid mäletab ta siiamaani väga hästi, aga kuidas pangaautomaati kasutada, kuigi hästi enam ei mäleta. Oeh. 

0 comments:

Post a Comment