Sunday, April 29, 2018

Koolivaheaeg. Taas kord.

Viies koolivaheaeg on selline isemoodi asi. Kuna vastavasisulist traditsiooni ju pole, siis me väga ei oskagi suhtuda. Oleks ilm... aga viimase aasta jooksul on ühtelugu olnud nii, et vaheaeg on külm ja märg, aga vaat esimesel koolinädalal, siis läheb ilm toredaks. Kuigi, kui nii võtta, võiks asi ka hullem olla, meil on sel nädalal ainult üks kord hernesuuruseid raheteri sadanud. Olen saanud maad kaevata, pastinaagid ära külvata ("Aakrite viisi pastinaaki!" jutustas Gab-Gab) ja mehi motiveerida haohunnikut ära põletama. Viimane susiseb praegugi õues, kogu maailma on päevasest paduvihmast märg, aga lõkkehunnikust tuleb paksu kollast suitsu... no ma lähen varsti vaatan, mis ta seal teeb.

Käisin oma perearsti juures konsulteerimas ja sain retseptiga väljastatavad allergiarohud. Silmad enam ei sügele ja jaksamist on kah kuidagi juurde tulnud. Äkki see varasem jõuetus oli otsapidi ka õietolmu süü? Pajud ju õitsevad, atsih?

Mees sai mitu päeva järjest vabaks. Käisime selle puhul 24 tundi Lätis ja selle otsa sutsti Kuurortlinnas. See oli ikka väga sutsti, istusime vorstisööma ja koogisööma laua taga ära ja siis tulime koju magama. Sest nii tore ja lahke kui Teine Vanaisa ka on, tema juures pikemalt peatumine on ikkagi mõnevõrra vaevaline, eriti kui õueilm väga õue ei kutsu - Metsa ja Mere nurga peal pidi tuul mind õhku tõstma, võeh.

Lapsed on oma aega sisustanud peamiselt ekraanide vahtimise ja jalgrattasõiduga. Kannikesed õitsevad nagu pöörased ja rabarberilehtede juures on teod ootevalmis, kahvlid püsti peos... või mis see tigude kahvli-ekvivalent on. Täna pärast kirikut külastasime siitkandi suurimat aianduskeskust, tegin sealt esimese ostu - pillitud porgandiseemned, mida mujal pole müügil näha olnud. Homme külvan maha, ülehomme lubas taas vihma.

Koolivaheaega on veel õndsad kaks päeva.

Oih, raamatuid kah.

Megan Abbott, "Sa saad mind tundma". Raamat peamiselt sellest, miks lapsed üldse mitte kunagi tippspordiga tegeleda ei tohiks. Mis siis, et teatud spordialadel ollakse edukaimad väga noorelt. See ei ole seda väärt. Ausalt. Painaja oli ta muidugi kah.
John Harding, "Florence ja Giles". Mulle meeldis. Kah painaja, aga mis ulatuses, see selgub alles päris lõpus.
Doris Lessing, "Shikasta". Lessing pole mulle kunagi eriti meeldinud. Pean tunnustama, et see asi ei ole muutunud. Kohe nii muutumatu on, et raamat jäi pooleli - no lihtsalt igav oli! Küllap ma annan talle lähipäevil veel uue võimaluse.
Julia Lekstrom Himes, "Mihhail ja Margarita". Nii ja naa. Kohati täitsa meeldis, kohati vajus ära. Iseenesest võis see asi vist nii ollagi... aga kesse enam teab.
A. ja B. Strugatski, "Miljard aastat enne maailmalõppu. Väljasõit rohelisse". Otse loomulikult olen ma seda raamatut varem nii umbes kakskümmend korda lugenud, sest Strugatskid on Strugatskid on Strugatskid. No aga raamatukoguraamatud said otsa ja peale mingite tundmatu päritoluga saksakeelsete muistendiraamatute mul lugemata raamatuid kodus ei ole. Valuvalge juulilõõsk, Maljanovi kodu Peterburis ja arutlus, kus peaks poes sabas seisma... Nõukogude aja nostalgia, kui soovite. Teine lugu on minu meelest natuke nõrgem, just olustiku poole pealt, aga noh, õnne kõigile, tasuta, ja ärgu kellelegi tehtagu liiga... Klassika.

No comments:

Post a Comment