CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Saturday, July 14, 2018

Salat, millest ma võiksin elada suve lõpuni

Salat on iseenesest üleüldse peatoidus… koos toorsuitsusingi, küpsiste ja põldmarjajogurtiga. Kui nimetada ainult mõnd minu lemmiksöökidest. Aga see salat... on maailma lihtsaim ja sealjuures ikka täiesti imeline.

Tarvis läheb paar tomatit ja jupp kurki, peotäis tavalist lehtsalatit, teine rukolat ja rohkem tilli, kui Mehe meelest mõistlik on. Haki kogu seltskond kaussi, lisa natuke feta-tüüpi juustu. Riputa soola, loputa peale oliiviõli ja palsamiäädikat (Coopi oma käib küll, ilmselt ei ole see parim võimalikest, aga minu maitsemeel küll nii terav ei ole, et vahet teha…). Sega. Söö. Kui sa ei ole oliiviõli, palsamiäädika ja fetaga palju süüa teinud, katseta esialgu natukehaaval, mina ausalt ei tea, kustmaalt teiste inimeste õlitaluvus läheb. 


***
Ma olen küll kohanud arvamust, et retseptis tuleks ikka kõik kogused täpsed anda, aga suuremat osa sööke tehakse ju tunde järgi… ja näiteks Jamie Oliveri retseptides on minu maitsele reeglina liiga palju teravaid ja intensiivseid maitseaineid, ei ole mingi väärtus see retseptitruudus, kui toit pärast süüa ei sünni. Nii et võtame köögis ikka edasi maitseainekoguseid pii korda pöial ja rõõmustame, et maitseb. Muide, küpsetamise puhul see ei kehti, jahu ja küpsetuspulbri omavahelisest suhtest on kasulik kinni pidada, muidu tuleb kook teistsugune… aga see ei tähenda veel, et ta hamba all karjuma peaks. 

3 comments:

Nele said...

Paljude suvesalatite headuse nipp on minu meelest feta(laadne toode). Igasugu lehekraamile annab mõnusa meki.

Anonymous said...

Panen kirja! Mul on pigem palsamiäädika taluvus nullilähedane, nii et uurime asja... Miramis

reet said...

Oi, tere, Miramis! Hea meel lugeda.
Äkki Sulle sobiks siis paar tilka sidrunimahla? Ainult õliga jääb minu meelest õliseks.

Post a Comment