CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

Tuesday, May 21, 2019

PLNid

Esmaspäeval oli PLN täita kastpeenar, külvata sinna herned, võtta üles maasikataimed ühe kolleegi jaoks. Kududa valmis üks kollane vaip. Lõigata kilo kaltsuvaibamaterjali. Viimistleda üks viiulivõtmesall, tellijat teavitada. Kududa järgmist viiulivõtmesalli kohe hoolega edasi. Teha perekonnale süüa, riputada ja sorteerida pesu.

Teate, ma sain selle kõigega hakkama! Pluss toimetasin natuke õhtupoole kah aias, kuni mehed muru niitsid. Viimasest hankisin muidugi vägevad kihulasehammustused, aga kogemus on näidanud, et need ei jäta arme terveks suveks, ainult umbes jaanipäevani.

Teisipäeval ma olin tööl ja tegin tööasju, koduasjadest tegelesin ainult kudutööga.

Tänane PLN on kirjutada üks kiri, rohida maasikapeenrad (maasikad kolivad ka sügisel kasti, mina enam muudmoodi ei viitsi), kasta tomatitaimed, kududa Jõugu Juhi toa vaip, kududa viiulivõtmesalli, sõita lõunase bussiga Linna, käärida üks kangas, osaleda - ikka kududes - Erasmus-pluss projekti teemalisel koosolekul, valmistada üks kook, kududa võib-olla lõpuni aktuaalse salli keskosa. Kiri on kirjutatud ja saadetud. Ma nüüd lähen tomateid kastma ja siis õue.

Tubliolemine on tore, asjad Saavad Tehtud ja enesehinnang kohe kerkib.

Edaspidine PLN ongi usinaks hakata… see oleks üks hea harjumus, mida endale külge pookida, kas te ei leia? Kui nüüd ainult kuidagimoodi õnnestuks ilma putukatest fänniklubi osaluseta mõned kastpeenramaterjalid ette valmistada… Aga meil on ka sel aastal hulk õnnelikke priskeid pääsukesi, küllap nemad aitavad selle putukaküsimusega.

Teine PLN on usinuse käigus mõned kilod kaotada, taas omandada talje ja soovitud mõõtude taastamisel premeerida ennast mõne kena kleidiga (ma muide ei mahu enam oma ilusa helelilla kirikukleidi sisse ära, või noh, mahun hästitopitud vorstijupikesena - see peab muutuma!). Rüüpan tomatikastmise eel ja järel ise ka vett ja jätan küpsised rahule. See ehk aitab. Söö vähem, liigu rohkem… no ma püüan.

2 comments:

Anonymous said...

Mis on PLN?

reet said...

PLN on Pratchetti Tillude Vabameeste kirjakeeles Plaan. :D

Post a Comment