Saturday, August 3, 2019

Igapäevablogimine 2

Eilsest.

Köögis.
Keetsin kõrvitsasuppi, mis osutus mõruks. Igaks juhuks me seda ei söönud. :( Õnneks oli värskelt küpsetatud saia ka. Aiast korjasin poolteist kilo tikreid, millest osa menetlesin tikrikreemiks - nagu sidrunikreem, aga tikritega. On vaja veel teha inimkatseid laste peal, kas seda on mõtet rohkem teha, mulle meeldis hästi.
Otsustasin, et meie vana puuviljakorv on väikeseks jäänud (mahutab kaks banaani, ühe kõhna virsiku ja mõned verevaesed viinamarjad). Tekitasin Mehe Vanaemalt (ehk Vanavanaemalt) päritud, põhja-aluse haakristiga kausist puuviljakausi. Laste puuviljatarbimine kasvas hüppeliselt, sest äketse oli kõik olemasolev silma all.
Sorteerisin läbi oma purgikaanekarbid. Mulle meeldib, kui kõik sama sordi hoidis on samasuguses (või peaaegu) purgis ja sama kaanega. Avastasin, et ilusa pildiga või üldse ilusad ekstra ostetud kaaned lähevad rooste ja koledaks palju rutem kui poest purgiga kaasatulnud kaaned. Eks kasutamine muidugi mõjutab ka. Tekkis üks vaba karp ja kole palju lärmakat prügi.

Kudu.
Taas paar meetrit pruunkarupruuni vaipa. Eesmärk on vähendada olemasoleva vaibamaterjali kogust äramahtumiseni etteantud pinnale.

Lugesin.
Daisy Goodwini "Victoria" on üle hulga aja taas üks täiesti minu tüüpi raamat. Tõestisündinud lugu ja põnevalt kirja pandud. Mulle, kes ma Inglismaa ajaloost ja igasugustest poliitilistest mängudest häbiväärselt vähe tean, üks väga huvitav lugemine. Ja ärge öelge, et armastusloo osa on ebausutav, vati sees hoitud kuningannaplika oligi nagu küps õun, valmis kukkuma esimesse väljasirutatud pihku… ja samamoodi vati sees kasvanud printsipoiss valmis kohusetundlikult kõrvuni armuma esimesse neiusse, kellele musi tohib anda.

Vaatasime.
Kuna meil peamiselt vaadatakse mürtsufilme ja multikaid, sundisin lapsed vaatama "Minu pirakat Kreeka pulma". Minu (ja Mehe) meelest on see üsna süütu, eriti kui igasuguste muudega võrrelda. Osade naljade jaoks on poised muidugi liiga noored, Lillebrorile käis suurem osa huumorit üle pea, aga keelenali (selle lõigu tagumises pooles) võeti muidugi naerukrampides vastu. Pärast märkisid poisid väärikalt, et olevat labane olnud. Nunuh, ega koos vanematega romantilist komöödiat vaadata ongi piinlik, kui oled omadega parajasti ägedas puberteedis. Paari aasta pärast vaatame jälle midagi taolist, sagedamini ma neid ei sunni.

No comments:

Post a Comment