Thursday, August 8, 2019

Igapäevablogimine 7

Kolmapäevast.

Kudu.
Nördisin lausa erakordselt. Olin just lõpetanud oranžide vaipadega sellesse kangasse, kui leidsin riiuli alt nurgast, kus poleks tohtinud olla tükikestki materjali, kasti oranžide keradega. Igaüks muidugi ise ooperist ja õige mitu just sellised, mille õigeaegne leidmine oleks võimaldanud juba rullis vaipu mõnikümmend sentimeetrit pikemaks kududa… ÕRR. Vaat sellepärast mul ongi vaja materjalikogust kontrolli alla saada, ostab neid vaipu siis, kes ostab, siis, kui ostab.

Köögis.
Hommikusöögiks valmistasin skoone. Laenulapsele meeldisid need nii väga, et ta palus oma emal minult retsepti küsida.

Aias.
Laenulapse vanemad maitsesid tundmatut tumepunast luuviljalist ja arvasid, et see on vast punane ploom, kaevaku me ta õunapuu kõrvalt välja ja istutagu üksipäini teise kohta, siis läheb magusamaks. Mnjah, kõnealuse puu puhul peaks olema kaasas meetrise läbimõõduga mullapall… Jääb ära.

Kristlastest.
Laenulapse Emaga tuli jutuks kristlastes pettumine. On minulgi hoopis teisest kontekstist ja keskkonnast paar näidet, kes on kurtnud, kui väga ebapüha on üks või teine kristlane. Siinkohal sobib meelde tuletada meie autoparandaja abikaasa sõnu ajal, mil ta polnud veel abikaasa… lähedaseks sõbraks saaminegi oli vist noatera peal (autoparandaja ise kunagi kirikus rääkis): "Kristlased ei ole paremad kui teised inimesed, aga neil on parem." Ei ole jah paremad, ega pääste ja/või ristimise järel kogu vana loomus päevapealt ära ei kao. Varasematest halbadest harjumustest ja vääradest vaadetest lahtisaamine võtab aega ja isegi pärast mitutkümmet aastat koos Jumalaga käimist on inimesed ikka erinevad - kes tõsisem, kes lustlikum, aga ühine joon on  - vähemalt meie koguduse vanematel ja kogenumatel -, et neil on Armastus. See armastus, millest Paulus siin räägib. (palun jätame kõrvale need üksikjuhtumid, kes ainult väidavad, et nad kristlased on, olles tegelikult… maeiteamis, usuhullus on ikka hoopis teine asi) Armastuse ja armu läbi inimene muutub. Enesekasvatus on olemas kirikust väljaspoolgi, aga mulle tundub, et nii mõnelgi juhul on selle eesmärk saada edukamaks, julgemaks, efektiivsemaks… See ei ole kuigi keeruline ja ei pruugi võtta palju aega. Olla parem inimene on väga, väga raske… aga koos Jumalaga läheb see paremini. Lootusrikkamalt, näiteks.

No comments:

Post a Comment