Thursday, January 7, 2021

Võeh

Kuna trendikas on olla negatiivne, siis ma olen nüüd ka ja võtan ette põhjaliku virisemise. 


Poleks arvanud, et koroonateemast saab saada veel rohkem kõrini kui mul juba on. Tuleb välja, et saab. On ju teada, et kolmapäeval-neljapäeval tulevad nädalavahetusel kirjapanemata andmed ka, aga mis katkupidu seal Tallinnas on... Või nojah, on olnud, sest ilmselt me näeme kaheksast erinevast kohast kokkutulnud sõprade aastavahetuse-koosviibimiste tagajärgi veel mitu nädalat. (ütleb inimene, kellel ka vana-aastaõhtul külalised käisid, aga ausõna, me suhtleme nendega näost-näkku iganädalaselt või sagedaminigi)

K-asjus toimub ka uuel nädalal kooliminek isemoodi vormis. Sain asjast nii aru, et Jõugu Juht kui lõpuklass käib igapäevaselt koolis, sest nagu direktor väga õigesti ära märkis, gümnaasiumikatseteni on jäänud kolm kuud, aga nooremaid vendi kaasa antakse talle umbes ülepäeviti või nii. Algklassid ja erivajadused tulevad siiski ka igapäevaselt. Kui see aitab... Veel soovitatakse tungivalt kõigil üle 12-aastastel maske kanda, tänu Jumalale, Lillebror on seni veel 11... Aga ebainimlik on see mõte küll endiselt. Mina käin vahepeal üksi kabinetis hingamas, vajadusel pistan pea aknast välja, pole probleemi, aga kui algklassiõpetajal on mõnel päeval viis tundi klassiga järjest ja see õpetaja juhtub olema astmaatik, kellel on maskiga raske hingata?

K-asjus peetakse ka emmede palvegruppi sel kuul õues. Mina ärkasin uue aasta esimesel päeval korraliku kurguvaluga, sest vana-aastaõhtul olin nulliümber ilma käes pool tundi. Mis siis, et mütsi, salli, mantli ja saabastega, ilmselgelt ei sobi minu kehale talvel pikemalt väljas olla. Talv on minu keha meelest kõik, mis on alla pluss seitsme ja pikem aeg kõik, mis on üle kümne minuti. Kui see just lumerookimine või mingi muu talisport ei juhtu olema. Nii et vabandage, mina püüan koroonameetmetest hoolimata terveks jääda ja ootan ühispalvetamisega, kuni olukord taas normaliseerub. Uusaastahommiku kurguvalu, muide, allus väga hästi kuumale kohvile ja pole tagasi tulnud, ilmselgelt tavapärane külmetamine. 

Talispordi tegemist lumerookimise näol võidakse veelgi võimaldada, sest vaatasin just aknast välja, jälle sajab lund. Lume ainus vabandus on, et see ehk kaitseb mu maasikaid nädalavahetuseks ähvardatud õuuuuuuudse külma eest. See on muidugi veel üks virinapõhjus. Tegelikult peaksin ma ikkagi elama kusagil igavese suve maal, kuigi Lõuna-Euroopa kellaajakultuur ja räägitakse, et ka liiklus on kohutavad. No aga üks väike ilus võõrastemaja kusagil Kreekas või Portugalis või Itaalia saapanina peal, koos korralike preisi moodi tööaegadega ja koristamiskultuuriga...? Kui ma ainult võõrastemajapidamisest midagi rohkemat teaksin kui seda, et tuleb muudkui koristada, mis mulle endiselt üleüldse ei meeldi. Tollesama uusaastahommiku kurguvalu ajal mõtlesin, et võiks täitsa kooli minna ja hotellindust õppida... aga kus seda lähikonnas teha saab peale kutsehariduskeskuse, mis on mulle isiklikel põhjustel vääramatult vastuvõetamatu? Aga eks kurguvalu või muud ebamugavused annavadki veidratele mõtetele hoogu. 

Freya-kiisu-mikromiisu armastab kohutavalt kakada elutuppa ahju taha. Või Jõugu Juhi tuppa ahju taha, kus koristamine on veel keerulisem. Vähemalt on ta muutunud oluliselt julgemaks ja tuiskab mööda tuba ringi nagu hallitriibuline koma. 

No ja eile õhtul, kui ma olin just teel voodisse, hõikas Mees, et ma tuleks vaataks korraks uudisteportaali... et mis Ameerikas toimub. Isiklikult pole mul olnud selget seisukohta ega arusaamist, mis värk nende valimistega on, mis seisukohad ühe või teise parteinime taga on... aga olukord on muidugi sündsusetu, kõik sellele eelnenu juba õige mitu aastat ka... julgen väita, et eilsete sündmuste seeme külvati juba kümmekond aastat tagasi. Ikkagi, kass Leopoldi on neile seal vaja! Teate ju tema lõpulauset: "Lapsed, hakkame elama sõbralikult!"

Parem on tõmbuda oma väikesesse maailma, kududa sokki ja küpsetada õhtupoole kõrvitsakooki. Sest kõrvits, see hoiab asjad paigas. (ikka geniaalne proua Ramotswe)

No comments:

Post a Comment