Sunday, May 1, 2022

Kevadpühal

 Aeg läheb viimasel ajal kuidagi kiiremini, eriti koolivaheajad. See koolivaheaeg oli üsnagi sündmusterohke.

Esmaspäeval käisime Mehega tööl. Samal ajal toimetasid kodus kolm kuuenda klassi poissi metsisega, muuhulgas heitsid nad heinamaale pikali, tõmbasid kapuutsid üle pea ja ootasid, mis metsis teeb. Metsis tuli ja kõndis nende otsas, natuke lõi nokaga ka. Ma muidu midagi nii jaburat ei usukski, aga Tore Klassivend pildistas... temal jätkus oidu mitte märjal ja külmal heinamaal pikutada. 

Teisipäeval oli Vanaema urnimatus. Seltskond oli väike, rääkis sama poiss (noh, juba paar aastat abielumees ja puha) meie kogudusest, kes eelmisel korral. Panime lilled kääpa peale ja tulime ära, mis seal ikka... Õnnistuseks oli ilm, kuiv, soe, nädala kõige soojem vist. 

Kolmapäeval veetsin kõigepealt mõned tunnid Legolase toa põrandat õlitades. Sai kena ja sai peavalu, hoolimata lahtisest aknast. Siis me pakkisime kähku ja sõitsime kähku minipuhkusele. 

Neljapäeval olime minipuhkusel ja tõesti oli väga hea olla, hommikusöögist alates.

Reedel käisime Linnas Legolasele voodit ostmas ja muidugi ostsime liiga vähe põrandaliiste. Voodi saabub teisipäeval, aga praegu ongi tuba veel kasutuskõlbmatu, sest netivõimalust Mees alles loob. Värnitsahais on ka üleval. Korjasin Linnas Vanaisa aiast suuremas koguses karulauku, meie endi oma alles hakkab äratuntavat suurust saavutama.

Laupäeval tuterdasime kodus niisama ringi ja tegime asju. Lai kangas sai üles ja niide, Mees saagis saareoksi, mina õlitasin põrandaliiste. Jätsime ära kasutamata imetoreda sünnipäevakutse, sest ei olnud nagu jaksu... äkki saame mingil järgmisel hetkel kokku?

Pühapäeval oli kirik ja teadmine, et vaja on k-haiguse külgesaanud sõpradele helistada. Nagu selgus, vajasid nemad toidutransporti, kaalusid just elu esimese tellimuse sisseandmist, me siis viisime kenasti kontaktivabalt. Sai vast kiiremini ka kui Barbora. 

Metsis andis meile laupäevase päeva rahu, täna on tagasi - aga ta kardab õnneks väga suurt oranži lumelabidat! Veel on toimunud kurgede, khm, abieluline ühendus pesal koos kadedalt kiibitseva ja ründamist üritava metsisega, tundmatu päritoluga proua Kolmevärvilise pulmad sireliheki all ja mitu jänesekohtumist tee peal. Vähemalt neil on kevad, kui seda ka ilma poolest eriti veel tunda ei ole. 

Maikuu on kah, isegi kalendri keerasin juba enne hommikusööki õigeks. 

Mais külastab Legolas hambaarsti ja teeb eesti keele eksamit. Kusagil seal vahepeal pidi vist klassi väljasõit ka olema. Võimalik, et juhtub ka gümnaasiumivestlusi, aga seda infot me alles ootame.

Lillebror läheb klassiga teatrisse. 

Legolas ja Lillebror koos osalevad karikavõistlustel. 

Jõugu Juht... teeb neid asju, mida kümnenda klassi kevadel tehakse. 

Mees paneb tuulekojale ette aknad ja ehitab mulle kasvuhoone. Enne seda teeb Legolase toa ka valmis (liistud, muidugi). Kunagi maikuus viib ta ka Frau Corsa ülevaatusele. 

Mina koon kibedasti kangast ja lõpetan ära peaaegu-valmis kolmnurkräti. Olen veel mõned korrad ukraina naiste üritustel köögis. Külvan ja istutan, kui metsis vähegi laseb - aga mul on ju oranž lumelabidas. 

Perekondlikult osaleme Linna Laadal. Viime Vanaisa surnuaiale lilli viima - juhul, kui ta piisavalt kaua... sest täna ta näiteks voodist ei tõusnud, kui me tema juures käisime, juttu ajada ka ei tahtnud. Tema ja varaliste olukordade asjus loodame endiselt üleloomulikku sekkumist, sest meie oma tarkusest ei piisa kohe mitte kuidagi. 

Head maid teile ka!

1 comment:

  1. Hääd maid!
    Ma olen metsiselugude fänn :D (kuigi jaja ma tean, paras tüütus!)

    ReplyDelete