Wednesday, June 1, 2022

Raamatuid, jälle

Ann Napolitano "Kallis Edward". Iseenesest päris kenasti kirjutatud lugu katastroofis ainsana ellujäänust, kellel pärast katastroofi muidugi kohutavalt veab... sest see on raamat, eks ole. Ühtlasi kirjeldab ka seda, mis katastroofile eelnevatel tundidel toimub. Ei ole soovitatav lugemine, kui parasjagu on õhus oma lapse võimalik lennureis.

Clifford D. Simak "Kalmistumaailm". Põhimõtteliselt tegutsevad selles raamatus samad tegelased nagu "Härjapõlvlaste kaitsealal", ainult et teiste nimedega ja teistsuguses keskkonnas. Igatahes on mitme tegelase ütlemata mõnus kõnepruuk äravahetamiseni sarnane, kaitseala-raamatu tegelastega. Meeldis. 

Anne Enright "Ununenud valss". Kusagil on olemas romaan "Abielurikkumise käsiraamat naistele" (Varrak 1997). Noh, see on umbes seesama. Väga  detailselt (õnneks mitte viimsete ihukarvadeni) on lahti võetud armukeseks saamine ja tema muundumine elukaaslaseks. Võikast teemast hoolimata on raamat loetav, aga miks ta mingeid auhindu on saanud, ei saa aru. 

Jenny Eclair "Mälestuste toad". Veel üks abielurikkumise lugu, kui nii võtta. Terve hulk nurjunud, raiskuläinud elusid. Raamatu idee on võluv, aga sisu paraku mitte nii väga. 

Jan Weiler "Kühnil on tegemist". Päris tore ja ettearvatavalt ootamatu lõpplahendusega kriminull, saksa oma, napis stiilis. Ma vist arvasin mõrvari küll juba kusagil keskel ära, aga ega see vist keelatud ei ole. 

Robert Galbraith "Surmav valge". Ühejalgne detektiiv ja tema kaaslanna ajavad taga eiteamida eiteakuskohast, et tõestada või ümber lükata... noh, midagi. Ja lõpuks tunnistab mõrvar iseenesest üles. Hea raamat pika lennusõidu või rannapuhkuse ajaks, jätkub kauaks. 

John Burke "Milline on taevas?" Laenulapse isa soovitas ja pastor pidas sel teemal jutlust. Vaimuliku kirjanduse üldisel foonil kergesti loetav, väga huvitav ja kinnitab minu varasemat veendumust, et taevas on armastus, rõõm, rahu ja Jumala ligiolu kirjeldamatu kaunidus... aga seal teises kohas on kole. Eks kunagi saab näha, kas vähemalt üks neist paikadest vastab ootustele. 

1 comment:

  1. Aitäh, selle viimase kohta küsis mu õde, aga ma pole seda lugenud. Nüüd siis tean, et okei raamat.

    ReplyDelete