Kes ja kuidas

Alguses: Püüdes omavahel sobitada kolme lapse kasvatamist, palgatööd Eesti haridussüsteemis, tasapisi arenevat talumajapidamist ja isiklikku elu olen kogenud hetki, mil terve mõistuse säilitamine tundub utoopiline. Issanda armust olen aastate jooksul siiski palju rohkem kogenud rõõmu kooskasvamisest ja arenemisest. Mul on olnud õnn õppida nii oma kogemustest kui teiste poolt jagatust. See blogi sündis ühel täiesti tavalisel lumetormisel teisipäevahommikul voodilinade triikimise ja lastega koduõppimise vahel, eesmärgiks jagada õpitut kõigile, keda samuti huvitab terve mõistuse säilitamine koduperenaisena.


Mitu aastat hiljem: praeguseks on Kogu Gäng koduõppel ja voodilinu triigin ma nüüd põhimõtteliselt laupäeviti. Pesapallimütse ei kanna meil ka enam keegi. Muud väga olulist muutunud ei ole.

Veel mitu aastat hiljem: Kogemata sai sellest asjalikuna mõeldud blogist niisama-päevik. Asjad juhtuvad. Pilt on eksitav, kamp on praeguseks kümme aastat suurem. Aastal 2020 alustab Jõugu Juht üheksandat, Legolas kaheksandat ja Lillebror viiendat klassi. Endiselt ei kanna keegi neist pesapallimütse, aga tavaolukorras käivad nad koolis kohal. Sest nii neile enam-vähem sobib. Koduõppisime üle kolme aasta ja see oli hea. Linna parimas (kõikseparemadõpetajadoomeitel) piirkonnakoolis õppida on ka hea. Emaisiksuse terve mõistusega on endiselt mõnikord probleeme; ma ei ole veel otsustanud, mis on hullem, kas kolm väikelast või kolm puberteetikut. Õnneks on olemas Mees, kassid ja palderjan.

Minu kontaktandmeid ei leia siit blogist sellepärast, et ma ei näe vajadust nende avaldamiseks. Ühtlasi ei soovi ma ka, et keegi siitblogi materjale ilma minu loata avaldaks. Vajadusel saab suhelda kommentaaride kaudu.